Technopat neden ASUS TUF A15 modelinde CPU sıcaklığını göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kirknewsted

Hectopat
Makaleler
6
Kimbilir kaç para verdiler? De fason Rampage'i Corsair'den iyi diye söylüyor...
DA için parayla GP, JD övüyor diyorsunuz ama sevgili Technopat ısınma sorunlu olan ASUS TUF A15 modelinde CPU sıcaklığını göstermiyor nedense? GP, JD gibi markaları gömen Technopat yine Çin'de merdivenaltı üretilen ve GP, JD olmasına rağmen Aryond monitörünü inceliyor ve iyi diyor. Emin ol JD ve GP halini koysan alınmaz derler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok kaliteli Monster laptoplarını Clevo (emin değilim adından ama ''C'' ile başlıyor) markasının ürünlerine logo basarak satıyor ama bunlar da forumda öneriliyor?

Şimdi kim para için iş yapıyor?
Gerçekten hayret verici..
İstersen sana gıcırtının kanıtını atayım? Micin son durumu ile.

Konu benden habersiz neden açıldı? Diğer kendi rızamla açtığım konuyu onaylasanız keşke? Neyse Clevo linkini bırakayım.
@Recep Baltaş @Ali Güngör hocam diğer şu an onaylanmamış konumu da okursanız sevinirim cevap bekliyorum.

DA için parayla GP, JD övüyor diyorsunuz ama sevgili Technopat ısınma sorunlu olan ASUS TUF A15 modelinde CPU sıcaklığını göstermiyor nedense? GP, JD gibi markaları gömen Technopat yine Çin'de merdivenaltı üretilen ve GP, JD olmasına rağmen Aryond monitörünü inceliyor ve iyi diyor. Emin ol JD ve GP halini koysan alınmaz derler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çok kaliteli Monster laptoplarını Clevo (emin değilim adından ama ''C'' ile başlıyor) markasının ürünlerine logo basarak satıyor ama bunlar da forumda öneriliyor?

Evet Clevo dediğim gibi.

O zaman madem merdivenaltı diye Rampage, JD, GP önermiyorsunuz Monster da önermeyin?

Dosya Ekleri

• a15.jpg
    a15.jpg
    120,9 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleme:
O zaman madem merdivenaltı diye Rampage, JD, GP önermiyorsunuz Monster da önermeyin?

Ne zaman Monster önerdik ki? Direkt @Recep Baltaş ile @Ali Güngör bu şekilde etiketle veya konu aç derdini onlara anlat. Sanki Technopat tüm üyeleri öneriyor gibi yazmışsın. Ceza verirler falan diye mi korktun da havaya konuşmuşsun?

Rampage, Game Booster, Gamepower, Everest vb. ne kadar çöpse Monster'ın bu yaptırdığı çevre birimleri de bu kadar çöptür bana göre. Corsair çöp ürünü yok mudur? İlla ki vardır. Ürünlerin çoğu çöpse markaya çöp denilebilir ama geneli kaliteli nadir çöp ürünler varsa bunu demek abes kaçar.

Ne zaman Monster önerdik ki? Direkt @Recep Baltaş ile @Ali Güngör bu şekilde etiketle veya konu aç derdini ona anlat. Sanki Technopat üyeleri öneriyor gibi yazmışsın. Ceza verirler falan diye mi korktun da havaya konuşmuşsun?

Rampage, Game Booster, Gamepower, Everest vb. ne kadar çöpse Monster'ın bu yaptırdığı çevre birimleri de bu kadar çöptür bana göre. Corsair çöp ürünü yok mudur? İlla ki vardır. Ürünlerin çoğu çöpse markaya çöp denilebilir ama geneli kaliteli nadir çöp ürünler varsa bunu demek abes kaçar.
Çevre birimi değil genel olarak öneriliyor dostum, zaten şu an konuyu açıyorum etiketleyeceğim onları.

Çevre birimi değil genel olarak öneriliyor dostum, zaten şu an konuyu açıyorum etiketleyeceğim onları.

En güzeli. Monster ben dizüstü fiyatları muadillerinden uygunsa alınır derim yoksa burada Monster'ın kötü yanlarını ve çevre birimlerinin (monitör dahil) kalitesizliğini her zaman söyledim mesela. Zannetmiyorum birisi çıkıp da şunu desin "Gamepower monitör çöptür, Monster monitör ise kalitedir". Çin'de merdiven altı üretilenlerin hepsi aynıdır. Ar-ge yok bir şey yok sen de biliyorsun. Hazır, planlı eskitmenin dibine vurulmuş ürüne bas markayı sat. Markasını istersen kino koy ister Monster ister Gamepower.

En güzeli. Monster ben dizüstü fiyatları muadillerinden uygunsa alınır derim yoksa burada Monster'ın kötü yanlarını ve çevre birimlerinin (monitör dahil) kalitesizliğini her zaman söyledim mesela. Ben zannetmiyorum birisi çıkıp da şunu desin "Game pwoer monitör çöptür, Monster monitör ise kalitedir". Çin'dem erdiven altı üretilenlerin hepsi aynıdır. Ar-ge yok bir şey yok sen de biliyorsun.
Biliyorum dostum fakat forumda aynı monitörün JD versiyonuna çöp Monster olana alınır diyecek insan sayısı bol, bilinçlensinler diye açıyorum ufak bir şekilde Technopat'ı da eleştireceğim istersen linkini atarım sana.

Evet yanlış duymadınız, Monster logo basıyor! Ancak gel gör ki forumda Rampage, GP, JD gibi markalar logo basıyor diye önerilmemesine rağmen Monster bol bol öneriliyor? İlk olarak monitörü atayım isterseniz.

Bakın Technopat'ın JD, GP olsa önermem diyeceği monitörde Monster yazınca nasıl incelediğine;

Laptoplarını ise Clevo üretiyor alın bu da onların sitesi, aynı zamanda Casper Excalibur laptoplarda öyle.

Şimdi burada sizlere eleştirim var, hem Technopat kanalına hem üyelere;

Madem logo basılıyor diye Rampage, GP, JD önerilmiyor, o zaman neden Monster öneriyorsunuz?

Bakın GP monitör için adama ''dolandırıcı'' bile diyen oldu aha adam kanıtlamış tamam bende önermem ama karalamaya çalışmanın hakaret etmenin alemi nedir?

Şimdi gelelim kanalın kendisine, DA kanalı için birçok kişi ''parayı alıyor övüyor'' diyor. Ancak aynısını Technopat yapınca neden kimsenin gıkı çıkmıyor?

ASUS TUF A15 modelinin ısınma sorunlu olduğu globalde kabullenilmiş ancak Technopat bu laptopu inceleyip bir güzel anlatıyor fakat testlerde neden CPU ısısı yok?
Bunu TR'de eleştiren tek insan Abdullah Hacıgül ve bu adam ''paragöz'' oluyor para için her şeyi yapar oluyor ama aynısını Technopat yapınca kimse bir şey demiyor?
a15.jpg

Şimdi bir de sistem olayı var;
Abdullah Hacıgül DA-2 ve El Capitan gibi 5700tl bandında ''5600XT'li'' ''1500TL'' indirimli sistemlerinde B450M-K kullanıldığı için hunharca eleştirildi bu forum tarafından. Tamam o sistemlerde GX1 sorunluydu RC500 sorunluydu ama o fiyata o sistemleri bulamazsınız başka bir yerde kolay kolay.

Ama Technopat 8.5K'ya 2060 ve 3500X üstüne sorunlu SSD kullanan sistemi inceliyor kimse bir şey demiyor?
S40G ısınma sorunlu bir SSD bunu da belirteyim, tamam adamlar inceliyor kendileri toplamıyor ama madem kötü bir parça var bunu belirtin lütfen ya da incelemeyin?

Yani böyle bir yazıydı artık katılırsınız katılmazsınız size bırakıyorum ama be bu konuda size çok kırıldım bunu belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakın bu benden habersiz açılan konu benim rızamla olan açılsın o zaman tekrar görüşelim. Orada kimse Corsair için kalitesiz demiyor HS35 için diyor ve haklılar kendimde var da biliyorum.

Aslında Rampage'i ve AMD'yi fanboy olarak övmesinden bahsetmişti diye anladım ben.

Konu benden habersiz neden açıldı? Diğer kendi rızamla açtığım konuyu onaylasanız keşke? Neyse Clevo linkini bırakayım.
@Recep Baltaş @Ali Güngör hocam diğer şu an onaylanmamış konumu da okursanız sevinirim cevap bekliyorum.
Bu parayla övdüğü gerçeğini değiştirmez.

Bu parayla övdüğü gerçeğini değiştirmez.
Hala savunuyor musun bana dostum? Bunu Technopat daha da açık şekilde yapıyor. Ayrıca bunu konu olarak açan kişiye selamlar ben bu mesajın konu olması talebinde bulunmadım diğer konum onaylanmadı ama bu açılmış benden habersiz.

Öncelikle bugün hazır incelediğimiz sistemi sanki biz toplamışız gibi bir yalan söyledin, cahilliğine verdim. Ama yalan ve iftira sende bir yaşam biçimi olmuş sanırım. Bunlara da bir cevap hakkı doğunca cevaplayalım.

TUF A15 incelemesi​

TUF A15 incelemesini Çağan yaptı. Yanlışım yoksa inceleme esnasında piyasada olan Afterburner sürümü, Ryzen 4000 sıcaklıklarını göstermiyordu. Ben, Afterburner geliştiricise bu desteği eklenmesi için bizzat yazdım. Yazımı da burada bulabilirsin:

Bu özellik sonradan eklendi. Hatta sırf bu sorundan dolayı ASUS'un bir başka modelince sıcaklığı ASUS'un kendi yazılımı ile gösterdik ve 95 dereceye çıktığını belirttik. Videosu da burada:

Tabii bu durumda şöyle bir soru gelebilir: Neden HWMonitor kullanmadınız? Cevap basit. Onda da o tarihte CPU sıcaklığı gözükmüyordu. Konuyla ilgili Reddit gönderisini de burada bulabilirsiniz:

Sürüm notları okumayı bilmiyorsanız bunu bilmiyor olmanız gayet normal. Bilmemek ayıp değil ama öğrenmemek ayıp. GPU0 temp gösterip bakın bu da CPU sıcaklığı da demek doğru olmaz, onu da belirteyim.

Şimdi sana bir sorum var, 1300 tane mesaj atmışsın, neredeyse iki senedir forumdasın, kime ne yardımın dokundu? Bir tane yazılım için hata bildirim yaptın mı? Yoksa amacın başka bir konuda attığın bu alakasız mesaj gibi sadece profilindeki sayıyı mı artırmak? Bana ikincisi gibi geliyor.

Monster vs GamePower vs James Donkey​

Monitör konusuna gelince:

Monster daha dün Shenzhen'deki bodrumlardan ortaya çıkmış bir marka değil, karıştırdın galiba. 2000 yılında, muhtemelen sen doğmadan önce kurulmuş bir şirket. Her ürünü iyidir demiyorum. ürünlerini yolluyorlar, biz de inceleyip artısını eksisini belirtiyoruz.

Bu incelemelerde de bilgi vermek için yurt dışından Input Lag ölçüm cihazı aldık, giriş gecikmesine bakıyoruz. Yetmedi, kalibrasyon cihazı aldık, renk değerlerini ölçüyoruz. Videoyu paylaşmışsın sadece. İki satır yazı okumaktan aciz olduğun kanısına kapılıyorum bu durumda. Makaleyi okursan ürünün içini açıp paneline kadar baktığımızı görebilirsin:

Oysa senin verdiğin linkte bir panel bilgisi göremedim. İki tane ok var, bakın ayakları aynı, o zaman monitör de aynıdır. Wow. Muhteşem bir tespit.

Bu arada yanlış anlama, ben gamePower veya James Donkey monitörden farklıdır demiyorum. Belki aynı paneli bile kullanıyor olabilir ama test etmediğim ürünü neden tavsiye edeyim? Biz bu ürünü inceledikten sonra Berker Güngör ürünü satın aldı ve evinde kullanıyor. Şimdi asıl soru şu: sen James Donkey veya GamePower inceledikten sonra para verip alıyor musun? İnsanlara tavsiye ettiğin ürüne kendin güveniyor musun?

Şunu da belirteyim: GamePower veya James Donkey monitör gelsin. Test eder artısını, eksisini belirtiriz. Input Lag testi yaparız, renk testi yaparız. Oyun oynarız, ergonomisine bakarız. Alınabilirse alınır deriz. Teknik servis konusuna değiniriz ki bence önemli bir konu. Monster kadar iyi mi?

Güven​

Bak güven önemli bir şeydir. Öyle kolay kazanılamaz. Okuma yetin iyi olmadığı için sana bir video atayım, daha iyi fikir edinirsin:

Burada 11 yıl önce, başka bir kurumda inceleyip tavsiye ettiğim, sonra da satın aldığım ürünü emekli ediyorum. 11 yıl kullanılmış cihaz!

Laptoplarda Takılma Sorunu​

2015'te Windows 10'da bir sorun başladı ve çift GPU'lu laptoplarda takılma sorunu oldu. Ben bu konuyu tespit ettikten sonra her videoda dile getirdim. Microsoft forumlarında konusunu açtım, Intel forumlarında konusunu açtım, Intel'den yetkililerle konuştum ve en sonunda çözülmesini sağladım.

Peki bu esnaada aynı laptopları inceleyen diğer yayınlar bu sorundan bahsetti mi? Ben hatırlamıyorum. Hani her şeyi bulup çıkartabiliyorsun ya, bunu da bir bulursan sevinirim.

Bak benim konum burada, hemen bulabiliyorum:

Hadi bakalım aynı hassasiyeti senden de bekliyorum.

Sevgiler.

Son düzenleme:
Öncelikle bugün hazır incelediğimiz sistemi sanki biz toplamışız gibi bir yalan söyledin, cahilliğine verdim. Ama yalan ve iftira sende bir yaşam biçimi olmuş sanırım. Bunlara da bir cevap hakkı doğunca cevaplayalım.

TUF A15 incelemesi​

TUF A15 incelemesini Çağan yaptı. Yanlışım yoksa inceleme esnasında piyasada olan Afterburner sürümü, Ryzen 4000 sıcaklıklarını göstermiyordu. Ben, Afterburner geliştiricise bu desteği eklenmesi için bizzat yazdım. Yazımı da burada bulabilirsin:

Bu özellik sonradan eklendi. Hatta sırf bu sorundan dolayı ASUS'un bir başka modelince sıcaklığı ASUS'un kendi yazılımı ile gösterdik ve 95 dereceye çıktığını belirttik. Videosu da burada:

Şimdi sana bir sorum var, 1300 tane mesaj atmışsın, neredeyse iki senedir forumdasın, kime ne yardımın dokundu? Bir tane yazılım için hata bildirim yaptın mı? Yoksa amacın başka bir konuda attığın bu alakasız mesaj gibi sadece profilindeki sayıyı mı artırmak? Bana ikincisi gibi geliyor.

Monster vs GamePower vs James Donkey​

Monitör konusuna gelince:

Monster daha dün Shenzhen'deki bodrumlardan ortaya çıkmış bir marka değil, karıştırdın galiba. 2000 yılında, muhtemelen sen doğmadan önce kurulmuş bir şirket. Her ürünü iyidir demiyorum. ürünlerini yolluyorlar, biz de inceleyip artısını eksisini belirtiyoruz.

Bu incelemelerde de bilgi vermek için yurt dışından Input Lag ölçüm cihazı aldık, giriş gecikmesine bakıyoruz. Yetmedi, kalibrasyon cihazı aldık, renk değerlerini ölçüyoruz. Videoyu paylaşmışsın sadece. İki satır yazı okumaktan aciz olduğun kanısına kapılıyorum bu durumda. makaleyi okursan ürünün içini açıp paneline kadar baktığımızı görebilirsin:

Oysa senin verdiğin linkte bir panel bilgisi göremedim. İki tane ok var, bakın ayakları aynı, o zaman monitör de aynıdır. Wow. Muhteşem bir tespit.

Bu arada yanlış anlama, ben gamePower veya James Donkey monitörden farklıdır demiyorum. Belki aynı paneli bile kullanıyor olabilir ama test etmediğim ürünü neden tavsiye edeyim? Biz bu ürünü inceledikten sonra Berker Güngör ürünü satın aldı ve evinde kullanıyor. Şimdi asıl soru şu: sen James Donkey veya GamePower inceledikten sonra para verip alıyor musun? İnsanlara tavsiye ettiğin ürüne kendin güveniyor musun?

Şunu da belirteyim: GamePower veya James Donkey monitör gelsin. Test eder artısını, eksisini belirtiriz. Input Lag testi yaparız, renk testi yaparız. Oyun oynarız, ergonomisine bakarız. Alınabilirse alınır deriz. Teknik servis konusuna değiniriz ki bence önemli bir konu. Monster kadar iyi mi?

Güven​

Bak güven önemli bir şeydir. Öyle kolay kazanılamaz. Okuma yetin iyi olmadığı için sana bir video atayım, daha iyi fikir edinirsin:

Burada 11 yıl önce, başka bir kurumda inceleyip tavsiye ettiğim, sonra da satın aldığım ürünü emekli ediyorum. 11 yıl kullanılmış cihaz!

Laptoplarda Takılma Sorunu​

2015'te Windows 10'da bir sorun başladı ve çift GPU'lu laptoplarda takılma sorunu oldu. Ben bu konuyu tespit ettikten sonra her videoda dile getirdim. Microsoft forumlarında konusunu açtım, Intel forumlarında konusunu açtım, Intel'den yetkililerle konuştum ve en sonunda çözülmesini sağladım.

Peki bu esnaada aynı laptopları inceleyen diğer yayınlar bu sorundan bahsetti mi? Ben hatırlamıyorum. Hani her şeyi bulup çıkartabiliyorsun ya, bunu da bir bulursan sevinirim.

Bak benim konum burada, hmen bulabiliyorum:

Hadi bakalım aynı hassasiyeti senden de bekliyorum.

Sevgiler.
Bakın hocam benim kimseyi karalamak gibi bir amacım yok, sonraki videoyu izlememiştim o konuda özür dilerim ancak orada inceleme olarak yaptığınız sistemlerde lütfen sorunlu bir parça varsa bunu belirtin, oralarda açtığınız konulara denk gelmemiştim. Teşekkürler.
Bu arada bu konu benden habersiz açılmış nedense bu sadece bir mesajdı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı