Technopat.net - Özensiz Habercilik

Bu konudan bağımsız, haber site yönetimlerini genel olarak beğenmiyorum.

Arayüzü bir türlü oturtamadılar. Şu anda eski kullandıkları arayüze geri döndüler. Bu arayüzde masaüstü sürümü için, haber başlıklarına odaklanmak aşırı zor. Seçilen resimler ilgi çekici değil. Makale filan okuyasım gelmiyor.
Mesela gHacks eski arayüzü bile, şu anda kullandığınız arayüze göre daha anlaşılır.

Donanım haber ya da Webtekno'ya göre hep geç haber sunuyorlar. Evet, alıntı yapmadan kendi yazdıkları ile yapmayı düşünüyorlar. Ama bu piyasa için yeterli değil. Belirli bir yerde, yabancı kaynaklarından alıntı haber yapmak durumundasınız. Çünkü teknoloji piyasası Türkiye içerisinde dönmüyor. Haber geç gelince, insanlar o makeleye göz atmıyorlar. Tabii hızlı gelse bile, bence arayüze iyileştirme şart.

Haberlerin geç yayınlanması doğru. Üyeler bile "Kullanıcı Haberleri" kategorisinde daha erkenden paylaşıyor birçok haberi.

Ancak Webtekno gibi "teknoloji magazincisi" medyalardan ziyade Technopat veya Donanımhaber gibi kaynakları tercih ederim.

Ve evet, yanlış haberlerin sık yapıldığını düşünüyorum. Özellikle mobil teknoloji haberlerinde sızıntı kaynaklı gelişmelerin hiçbiri birbirini tutmuyor. Bunlar sızıntı olabilir ancak daha dikkatli eleme yapılmalı.

Arayüzü bir türlü oturtamadılar. Şu anda eski kullandıkları arayüze geri döndüler. Bu arayüzde masaüstü sürümü için, haber başlıklarına odaklanmak aşırı zor. Seçilen resimler ilgi çekici değil. Makale filan okuyasım gelmiyor.

Arayüz için çalışmalar devam ediyor. Makaleler içinse elimizden geldiğince ilgili resimler seçmeye çalışıyoruz, telif hakkı ihlali de yapmadan.

Ama önerilerinize açığız. Bir makale ya da makaleler genelinde, görsel ya da kapak fotoğrafı öneriniz varsa, bunu her zaman belirtebilirsiniz. :)

Aslında görsel pek önemli değil. Amacım o makalenin başlığını rahatça okuyabilmek, ama bu arayüz ile mümkün değil. Donanım haber sitesindeki Liste modu tarzı bir şeyin, göz yormayacak şekilde olmasını istiyorum. Yani resim sol ya da sağ tarafta kalsa çok iyi olur.

Screenshot_1.png

Mesela Webrazzi kullandığı arayüz de baya hoşuma gitti.
Amaç daha çok konunun başlığını okunabilir ve içeriği anlatan bir başlık olması. Yani benim için resim çok önemli değil. Ama şu andaki arayüz devam edecekse, başlıktan daha çok ön planda durduğunu ve yetersiz olduğunu düşünüyorum. Resimli arayüzlerden nefret etmemi sağlayanlar kesinlikle yandaş Haber siteleri olabilir. Hepsi birbirinin aynısı ve rahatsız edici arayüzü kullanıyorlar. Resim yazıdan büyük olunca, makale başlığına odaklanamıyorum ve resimin ilgi çekici olması gerekiyor.

Screenshot_2.png

Benim kişisel tercihim her zaman sadelikten yana olur. Karmaşayı genel olarak sevmiyorum ve katlanabilen biri değilim.

Bu yüzden webtekno👍 ben haberi sabah okuyorum, Technopat haberi geç yayınlıyor ve dediğiniz gibi özensiz.

Yani GTA 10'u kaldırır deyip RTX 2070 Super olan laptopu tanıtan ve en kötüsü o laptopun Casper marka olması :(.

Arkadaşlar geri bildirimleriniz için teşekkürler. Öncelikle bunları dikkate aldığımızı belirtmek isterim.
  • Haberin içeriğini güncelleyip yanlışları düzelttik.
  • Haberi yazan editör arkadaşımızı konuyla ilgili bilgilendirdik ve bir daha benzer bir hata olmaması için uyardık.
Ana sayfa tasarımı konusunda da size katılıyorum. Mevcut temayı değiştireceğiz. Hız sorununu çözdük, yavaş yavaş diğer konulara odaklanıyoruz. Sabrınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı