Çözüldü Technopat.net sunucuları neden yurt dışında gözüküyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lıterhf

Hectopat
Makaleler
2
Technopat şu anda Cloudflare CDN kullanıyor galiba? Fakat şu anda baktığımda Hollanda/Amsterdam'da gozukmekte sunucular? Türkiye'e bağlantı neden yok? Cok gecikmeli şu anda site.

Çözüm
Cloudflare, en uygun sunucudan dağıtım sagliyor. Birazdan test edersen farkli lokasyonda gözükebilir. Site hızı ise şuan stabil, sorun sizden kaynakli olabilir.
Aynen oyle :)
Mesaj güncelliyorum 20sn bekliyorum ortalama harbi delireceğim? Sofia'a bağlasın Almanya bağlasın neden amsterdam be.
Şu anda bende hiçbir sıkıntı yok saniyeler içinde yapabiliyorum her işlemi. Bu durumu sadece Cloudflare'ye bağlamakta yanlış olur. Sizin bağlantı ayarlarınızda da problem olabilir.

Şu anda bende hiçbir sıkıntı yok saniyeler içinde yapabiliyorum her işlemi. Bu durumu sadece Cloudflare'ye bağlamakta yanlış olabilir sizin bağlantı ayarlarınızda da problem olabilir.

Cloudflare DNS bile girdim modem resetledim firmalık olsa DNS CDN hepsi Amsterdam'a bağlar diğer sitelerde bile sorun olurdu.
Üf.

Dostum zaten CDN'nin amacı en yakın Lokasyon'a bağlaması değil mi oyle? Şu an benim yurtiçine bağlayacak trafik akışı. Amsterdam'a gidiyor.

Cloudflare CDN'e ve korumaya sahip olan farklı sitelerde mesela sorun yok?
Bu tamamen fiziksel bağlantı değil. Aynı sunucudan yanıt alıyorsunuz fakat ilk istek süzgeçten geçiriliyor. Sorguda bulunan dosyadaki cacheler daha önce tarayıcıda bulunuyorsa, sitenin sunucusundan o cache isteği istenmiyor. Eğer ara bağlantı olmasa sunucu size istediğiniz bütün bilgileri aktarmak için daha fazla zaman ayıracak. Bu da ek yük demek. Size farklı gelse de, işin içinde Amsterdam'dan bağlanmak daha yararlı.

Bu tamamen fiziksel bağlantı değil. Aynı sunucudan yanıt alıyorsunuz fakat ilk istek süzgeçten geçiriliyor. Sorguda bulunan dosyadaki cacheler daha önce tarayıcıda bulunuyorsa, sitenin sunucusundan o cache isteği istenmiyor. Eğer ara bağlantı olmasa sunucu size istediğiniz bütün bilgileri aktarmak için daha fazla zaman ayıracak. Bu da ek yük demek. Size farklı gelse de, işin içinde Amsterdam'dan bağlanmak daha yararlı.

Hocam Technopat'daki tüm veriler gidiyor yurt dışına! :D
Olan benim gecikmeye oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı