Technopat.net yetkilileri hangi programlama dilini biliyorlar?

Belki arkadaşın hayali vardır, bu işlere girmek istiyordur ve halihazırda bu işlerde olanların fikirlerini almak istiyordur.
Ayrıca bu soruyu sorarak da dil bilmenin ne kadar gerekli olduğunu öğrenmek istiyordur.
Hocam teşekkür ederim çok iyi değindiniz.

Belki arkadaşın hayali vardır, bu işlere girmek istiyordur ve halihazırda bu işlerde olanların fikirlerini almak istiyordur.
Ayrıca bu soruyu sorarak da dil bilmenin ne kadar gerekli olduğunu öğrenmek istiyordur.
Hayali varsa, bu işlere girmek istiyorsa ille de yöneticilerin ne öğrendiklerini bildiklerini bilmesi gerekmez. Fikir almak istiyorsa genele sorması veya "de" ekini kullanması lazım.
Dil bilmek programcı olmak için gerekli yoksa bilgisayar genel kullanımında gereği yoktur. Bilgisayar genel kullanım ve programlamada temel, İngilizce bilmesidir.
Öneri istiyorsa hangi programlama dillerinden başlanacağını çoğu kişi biliyor.
Bu tip yöneticilere yöneltilen sorular özel hayatını öğrenmek gibidir. Bu yüzden bu gibi soruları tasvip etmiyorum.

Hayali varsa, bu işlere girmek istiyorsa ille de yöneticilerin ne öğrendiklerini bildiklerini bilmesi gerekmez. Fikir almak istiyorsa genele sorması veya "de" ekini kullanması lazım.
Dil bilmek programcı olmak için gerekli yoksa bilgisayar genel kullanımında gereği yoktur. Bilgisayar genel kullanım ve programlamada temel, İngilizce bilmesidir.
Öneri istiyorsa hangi programlama dillerinden başlanacağını çoğu kişi biliyor.
Bu tip yöneticilere yöneltilen sorular özel hayatını öğrenmek gibidir. Bu yüzden bu gibi soruları tasvip etmiyorum.
Bilgisayar ile ilgili bir forumda site kurucu veya yöneticilerinin tecrübelerini paylaşması bence özel hayat değildir, zaten kişi öyle görüyorsa paylaşmaz. Mesajınızın 2. cümlesinde güzelce açıklamışsınız durumu, bence arkadaş için yeterli bir cevap. Diğer yönlerine de farklı kişiler değinebilir.

Programlamaya başlayacaksan C ile başla derim. Benim de uçuktan programlama bilgim var temel olarak. Bilinçli bir kullanıcı olursan programlama dili öğrenmene gerek kalmaz... Kendini geliştirmek için neden olmasın :)
Hocam ben C hiç sevmiyorum. Python, HTML, PHP, JAVA, en son C :D bu şekil öğrensem olur mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı