Technopat ödül sistemi önerisi

Sizce ödül sistemi gelsin mi?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

atprk

Kilopat
Aklıma bir şey geldi büyük ihtimal olmaz ama ben yine de açayım dedim. Şimdi bildiğiniz üzere bazı şirketlerde ayın elemanı vs. tarzı etkinlikler oluyor. Aynı şey Technopat üzerinde olsa güzel olmaz mı? Aylık olarak da küçük ödüller mesela en çok yardım eden üyeye kulaklık gibi şeyler. Sizce nasıl olur?

Bunun takibini yapmak oldukca zor. Belki mesaj sayısı artsın diye konulara bir sürü gereksiz mesaj yazanlar olur. En iyi cevaplara göre seçilirse de biri arkadaşıyla anlaşıp basit sorular içeren konular açıp onun mesajını seçer vs. Hadi bunlar çözüldü desek bu hediyeleri verecek sponsor lazım technopat'ın kendi cebinden vereceğini hiç düşünmüyorum. Çünkü 5-6 yıldır belki de daha fazla takipcileriyim çekiliş bile yaptıklarını hatırlamıyorum. :D

Güvenlik sistemi derken bir örnek verir misiniz. Ama mobil uygulama da düzgün olsa güzel olurdu.
Kastım tek bir yönü. Aynı IP adresinden 1'den fazla hesap açılamaması. Eski hesabımın şifresini unuttuktan sonra neredeyse her şeyi denedim ama olmadı. En sonunda hesabıma ulaştım ama bu hesaba ulaşılamıyor gibi mesaj geldi. Sonra başka hesap açıyım dedim. Açtıkan sonra hesaplar birleştirildi. Kendi hesabımda 900 küsür mesaj vardı. Mesaj sayım 2'ye katlandı. Bende okul bilgisayarından hesap açtım.

Kastım tek bir yönü. Aynı IP adresinden 1'den fazla hesap açılamaması. Eski hesabımın şifresini unuttuktan sonra neredeyse her şeyi denedim ama olmadı. En sonunda hesabıma ulaştım ama bu hesaba ulaşılamıyor gibi mesaj geldi. Sonra başka hesap açıyım dedim. Açtıkan sonra hesaplar birleştirildi. Kendi hesabımda 900 küsür mesaj vardı. Mesaj sayım 2'ye katlandı. Bende okul bilgisayarından hesap açtım.
Evet bu durum çok can sıkıcı. Bir gün kuzenim ile oturuyorduk o da dediki bana da hesap açalım açtık sonra ben uyarı aldım çifte hesap diye. Gördüğüm en saçma uyarı bu. Hayır bir de diyelim arkadaşım bizde kalıyor o da üye olsa sürekli benim internetimden girse ban mı yiyeceğiz?

Gördüğüm en saçma uyarı bu. Hayır bir de diyelim arkadaşım bizde kalıyor o da üye olsa sürekli benim internetimden girse ban mı yiyeceğiz?
Gayet mantıklı bir karar. Böyle olmazsa üyeler kendilerine fake hesap açıp kendi hesaplarını beğeni yağmurlarına tutarlar. Aynı IP adresinden tek kullanılabiliyor, yani PC ve telefonda sadece tek hesap kullanabiliyorsun ikinci hesap açtığında hesaplar birleştiriliyor. Aynı ağ üzerinden sadece tek bir hesap mı kabul ediliyor onu bilmiyorum açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı