Technopat Ryzen APU kullanıcıları kulübü

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar merhaba; birkaç yıldır Ryzen APU sistemler e-spor, ofis ve multimedya kullanımı için tercih edilmekte. Bu sistemler hakkında bilgi alışverişi yapabilmemiz için toplanmamız çok faydalı olur hem birbirimize hem de yeni APU kullanacak olan arkadaşlara.

Aşağıdaki sistem benim ilk şahsi Ryzen APU sistemim olacak lakin daha önceden projeler için APU sistem montajı yapmıştım.
  • AMD Ryzen 3 2200G APU (4C/4T, 14nm)
  • MSI A320M-A PRO (A320 çipset, 2 RAM slot, 3+2 faz VRM)
  • XPG Gammix D30 8GB 3000MHz (CL16, soğutuculu)
  • Radeon Vega 8 iGPU (14nm)
  • Toshiba Kioxia Exceria 240GB SATA SSD (550/525, 240TBW, 64L 3D TLC)
  • Rampage Azor TG (Golden Field, 3xTG, 10 fan slot)
  • Cooler Master Elite V3 600W (%75 verimli)
Bu sistem evde multimedya amacıyla kullanılacak. Tüm bileşenler elime ulaştığında detaylıca test edeceğim, 3600MHz CL16 RAM kıyaslaması ve iGPU hız aşırtma rehberi de hazırlayacağım. Bol yardımlaşma ve sistemlerimizi iyi günlerde kullanma dileğiyle...

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba; birkaç yıldır Ryzen APU sistemler e-spor, ofis ve multimedya kullanımı için tercih edilmekte. Bu sistemler hakkında bilgi alışverişi yapabilmemiz için toplanmamız çok faydalı olur hem birbirimize hem de yeni APU kullanacak olan arkadaşlara.

Aşağıdaki sistem benim ilk şahsi Ryzen APU sistemim olacak lakin daha önceden projeler için APU sistem montajı yapmıştım.
  • AMD Ryzen 3 2200G APU (4C/8T, 14nm)
  • MSI A320M-A PRO (A320 çipset, 2 RAM slot, M2 PCI-E slot, 3+2 faz VRM)
  • XPG Gammix D30 8GB 3000MHz (CL16, soğutuculu)
  • Radeon Vega 8 iGPU (14nm)
  • Toshiba Kioxia Exceria 240GB SATA SSD (550/525, 240TBW, 64L 3D TLC)
  • Rampage Azor TG (Golden Field, 3xTG, 10 fan slot)
  • Cooler Master Elite V3 600W (%75 verimli)
Bu sistem evde multimedya amacıyla kullanılacak. Tüm bileşenler elime ulaştığında detaylıca test edeceğim, 3600MHz CL16 RAM kıyaslaması ve iGPU hız aşırtma rehberi de hazırlayacağım. Bol yardımlaşma ve sistemlerimizi iyi günlerde kullanma dileğiyle...
Bende APU sistem topluyorum. Şu an güç kaynağını, kasayı ve RAM'in bir tanesini aldım. Parçaları tek tek alıyorum.
Topladığım sistem ;

@f3turan @fryzen Sizin sistemler ne kadara mal oldu?
Anakart (340TL), bellek (250TL) ve SSD (220TL) bu gece İncehesap`tan 810TL`ye alındı. Diğer parçalar elimde vardı ama güç kaynağı ve işlemciyi ikinci el alırsan; kasa olarak da Matrexx 30 gibi ucuz bir model tercih edersen 1500-1600 arasına toplayabilirsin.
Multimedya amaçla ITX bir sistem daha güzel olur diye düşünüyorum.
Hiç planda değildi sistem toplamak, kenardaki parçaları değerlendirmek adına yemek pişirirken sipariş verdim. Matrexx 30`a geçme planım var, çok küçülür o zaman sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı