Technopat sistem tavsiyeleri bir aylığına seçilmiş üyeler tarafından hazırlansın

Böyle bir etkinlik yapılmalı mı?

• Evet.

Oy: 30 54,5%
  • Hayır.

Oy: 25 45,5%

• Oy verenlerin toplamı
    55
Makaleler
8
Hepinizin de bildiği gibi Technopat her ay sistem tavsiyeleri yayınlıyor, bu tavsiyeler her amaç için ayrı ayrı kategorize edilmiş sistemlerden oluşuyor. Ancak yıllardır toplanılan sistemler eleştiriliyor, özellikle bazı aylarda neredeyse linç ediliyor bile diyebiliriz.

Bugüne kadar parça seçimindeki sıkıntıların birçoğunun sponsorluklardan kaynaklandığını düşünüyordum ancak bugün yayınlanan 2020 Aralık tavsiyeleri konusunda @Asım Demir hocam sponsorlu hazırlanmadığını söyledi.

Durum böyle olunca da aklıma böyle bir fikir geldi. Bazı kişiler sırf muhalefet için eleştiriyor, ancak bazı kişiler forumun gelişmesi için katkı sağlamak düşüncesiyle yapıcı eleştirilerde bulunuyorlar, ben de açıkçası uzun zamandır eleştirenlerdenim. Hani bir söz vardır "lafla peynir gemisi yürümez." diye, o yüzden de yönetime bu teklifi yapmak istiyorum.

Yönetim tarafından forumda kendini kanıtlamış bazı üyeler seçilsin ve bu üyeler tamamen gönüllü bir şekilde mesela 2021 Ocak veya 2021 şubat tavsiyelerini hazırlasın. Böyle bir şey olursa ben de gönüllüyüm, tek isteğim foruma bir katkıda bulunmak. Kendi adıma böyle bir durumda herhangi bir karşılık istemiyorum, sistemleri benim yaptığımın bilinmesine bile gerek yok.

Technopat Türkiye'deki en güzel forum bence, gerek yazım kurallarına dikkati gerek kitlesi diğer forumlara göre çok daha iyi bir yer yapıyor burayı, ancak bu sistem tavsiyeleri kısmı forumun seviyesinde kalmakta biraz zorlanıyor, tabiri caizse Technopat'ın zayıf halkası. Bu halkayı da güçlendirmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Baltaş'ın tavsiyeleri güzel oluyordu ama şu anki tavsiyeleri dengeli bulmuyorum.

İlginç bir fikir, ama bahsettiğiniz yöntem pek iyi verimli bir yöntem değil bence.

Belki öneri kutusu gibi bir şey hazırlanır ve kullanılacak siteler belirlenir, isteyen herkes oraya tavsiyelerini atar, aralarından seçip yayınlayabilirler ama işin bizim görmediğimiz bir tarafı da var tabii.

Kesinlikle evet, katılıyorum. Bir ayıklanma sürecinden sonra bence bilgili kişiler sistem tavsiyelerinde bulunabilir. Ben seve seve yaparım verirlerse böyle bir görev.

Technopat'ın sistem önerilerini son zamanlarda beğenmiyorum. Çok kötü.

Tamam ama şunu da düşünün mesela yeni bir adam kayıt yaptı gayet te bilgili sistem toplama hakkında o adam neden hazırlayamıyor sistem, dediğinize göre özel üyeler toplasın diyorsunuz.

Bireysel bazda toplanan ya da stok, uyumluluk, kullanıcı yorumu ve minimum kalite bandı belirlenmeden toplanan sitemler ile; bir sitede paylaşılan ve direkt sitenin sorumluluğunda olan, bir sıkıntı yaşandığında sitenin de sorumlu olabileceği kriterleri göz önüne alınarak toplanmış sistemleri karşılaştırmak doğru değil.

Bir kişiye bireysel olarak, tavsiye edilenlerden kat kat daha iyi bir sistem toplayabilirsiniz. Zaten bu durumu kendileri de, sistem toplama videolarında dile getiriyor. Bunlar birçok faktör göz önüne alınarak toplanmış sistemler. Bazıları direkt alırken, bazıları taslak olarak kullanıyor.

Öneriniz güzel bence, ama bu bahsettiğim durumu da göz önüne almakta fayda var. :)

Geri
Yukarı