Technopat Sohbet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Az önce bilgisayarı toplamayı bitirdim ama korkuyorum çünkü power switch ve LED bağlantıları sorun çıkardı. Umarım bir şey olmaz. Bunları yanlış takarsam sistem zarar görebilir mi acaba?

Az önce bilgisayarı toplamayı bitirdim ama korkuyorum çünkü power switch ve LED bağlantıları sorun çıkardı. Umarım bir şey olmaz. Bunları yanlış takarsam sistem zarar görebilir mi acaba?
Anakartın kitapçığına bakıp doğruca taktıysan bir şey olmaz hocam. :D
10 yıllık PC'min panel sırasını ezberledim artık. :D
Ama siz yine de kitapçığa bakın. :D

Sıkıntı olmaz. En kötü güç tuşuna basınca bilgisayar reset atar. Kutunun üzerinde toplayıp tornavidayla test ettiniz mi? (Dün gece de 9 saat anakartın Q-code 8 hatası ile uğraştım. Kılavuz CPU pert diyor, overclock.net anakart pert diyor, reddit HUE+ pert diyor, diyorlar da diyorlar... Sonuç : 24 pin PSU'ya düzgün bağlanmamış. Aynısı sizde güç tuşu için geçerli olabilir.)

Ayrı bir konu açsan daha iyi olacaktı Nazım Paşa'm :) Sonuç itibariyle bilgi amaçlı bir konu olmuş olacaktı.
Ama yine de cevap vereyim. Sorun olmayacaktır. Power, LED switch'ler kısa devre yaptırıp sistemin çalışmasını sağlar sadece, bu durumda ters bağlamanız herhangi bir zarar vermez ancak çalışmasını engeller.

Abi şuan baya üzgünüm yaa. Aranızda tam 7 gün olamayacağım çünkü internetim bitti ve ayın 10'unda yenilenicekmiş. Bu süre içerisinde burayı özleyeceğim valla hadi hakkınızı helal edin 7 gün sonra görüşürüz.

Bir şey diyeceğim. Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama diye bir cezanın bulunması saçma değil mi ?

Bir şey dicem yazım yanlışı olan mesajı alıntılama diye bir cezanın bulunması saçma değil mi ?

Kural bu. Uymak zorundayız ancak gerçekten sebebini düşünürsek; yazım yanlışı tekrarı veya zaten yanlış yazılmış bir kelimeyi tekrar ettirdiğimiz için ceza almak pek mantıksız görünmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı