Technopat sosyal koyu tema

İstersen Dimension'ı Black Theme şeklinde kullanman mümkün. Chrome'daki Flags denetiminden birkaç komutla bunu yapabilirsin. Karanlığa nazaran hakiki siyah daha etkili ve göz dostudur. Örneğin ben Youtube'u da bu şekilde kullanıyorum nitekim Youtube'un kendi karanlık teması yeterince siyah değil. Şunu da yapabilirsin, Samsung Internet Browser Android'in gece modu ayarı ile senkronize çalışıyor, Samsung'tan Dimension seçili Technopat'a girdiğinde Black Dimension deneyimi ile tanışmış olursun.

Dimension'ı Black Theme şeklinde kullanmak nasıl mümkün bunu tam olarak anlamadım. Anlatabilir misin ? Ben Stylebot eklentisi ile bişeyler yapmayı denedim ama beceremedim.

Chrome tarayıcıda tamamen karanlık temayı aktive etmek mümkün bunu yaparken her nesnenin karanlık gözükmemesi için hariç kılabileceğin ayarlar da var bunu XDA'da anlattılar, burada sanırım Murat5038 de bu konu ile ilgili bir süre önce Sosyal'de bir rehber yayınlamıştı. [Chrome'da yerleşik karanlık temayı aktive etmek hakkında]

Nihayetinde karanlık bir Chrome'dan Dimension veya Standard temanın seçili olduğu Technopat'a giriş yaptığında mevcut temanın karanlık bir arayüzle birleştiğini görüyorsun fakat Technopat Dark seçili olmamalı çünkü bu tarayıcıda aktive edilen gece modu renk ayarları çakışıyor, bu da parlak bir temaya sebebiyet veriyor, buradan inceleyebilirsin.

Tabii bu iş yüküne girmek istemiyorum dersen önceki mesajımda açıkladığım Samsung Internet tarayıcısı ile ilgili formülü uygulayabilirsin, bu çok daha kısa sürer ve aynı sonucu alabilirsin çok rahat.

Tekrar ifade etmek gerekirse Android'in gece teması ayarı [açık ve kapalı seçimi dahil olmak üzere] Samsung Browser'daki tüm gezinti için geçerli, bu da Technopat'ta tabiri caizse Dark Dimension veya Dark Standard'ı mümkün kılıyor.

Technopat'taki Dark Theme için bu geçerli değil çünkü ayar çakışmasından dolayı parlak bir arayüzle karşılaşıyorsun. Karanlığı daha karanlık yapmıyor yani.

Son düzenleme:
Bu konuyu hortlattığım için özür diliyorum. Ama genel olarak varsayılan koyu tema renklerinin fazla açık olduğunu düşünüyorum. Arka plandaki gri alan biraz daha koyu yapılabilir. Mesaj yazdığımız paneller vb. mavi renk yerine, arka plandaki koyu girinin daha açık tonu olarak değiştirilebilir. Edge tarayıcısının yeni sekme sayfasında kullandığı siyah tema mesela çok iyi. Ayrıca yazı renklerinin canlı olması konusunda katılıyorum. Mavi göz yoran renklerden biri, Technopat yeşil logolu teması ile uyumlu ve soluk bir yeşil renk iyi olabilir.

Mesela bu renk gayet iyi duruyor. Yani soluk renkler tercih edilse daha iyi olur.

Lütfen bu konuda biraz daha iyileştirme yaparsanız çok iyi olur. Bu aralar Dark Reader ile tüm sitelerde koyu gezerken, bu siteye girince çok olmasa da yorduğunu fark ettim. @Ali Güngör

Yeni konular

Geri
Yukarı