Technopat Sosyal kuralları başlığına "tavsiye" önerim var

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba sosyal yönetimi. Kurallar başlığı altında 5 adet uymamızın istendiği tavsiyeler kısmı var bildiğiniz gibi. Ben de bu tavsiyelere bir eklemede bulunmak istiyorum. Tabi ki sadece öneri olacak. Karar sizin. Tavsiyem:
  • alıntıya alınan mesajlara verilecek cevap, alıntının altında verilmelidir.
Tavsiyeyi anlamadıysanız resimler ile ifade edeyim.

Adsız.png

mesaja takılmayınız.
Yukarıdaki mesajdaki kullanıcı, alıntıladığı mesajın üstüne cevap yazmıştır. Fakat bu sistemi kullanmak güzel değil gibi. Bir de alışık olduğumuz cevabın aşağıda olması ile bu mesajın üstte olması ayrı bir uyuşmazlık değil mi sizce? Normal alıntılı mesajlar böyledir. (Bence)

Adsız.png

Gördüğünüz gibi alıntı sisteminin böyle kullanılması daha iyi bence. Nasıl resimlerin tam olarak yüklenmesi isteniliyor, bu olayın da böyle yapılması istenmeli.

Yönetim bunu kural olarak da yapabilir bence. Bu öneriyi değerlendiriniz. İyi sosyaller.

@MF, @Recep Baltaş, @Ali Güngör, @Emre C, @Emir M., @Tim, @Lintos, @UBerk, @Shimada Sensei.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer birden fazla kişinin gönderisini bu şekilde alıntılıyorsa ve kime hangi cevabı yazdığı anlaşılmıyorsa, bu öneri işe yarayabilir. Aksi takdirde; eğer kullanıcı sadece bir mesajı alıntılıyorsa ve üstüne cevap yazmışsa, bir sorun olmayacaktır. Çünkü alıntıladığı kişiye bir cevap yazıyor.

Eğer birden fazla kişinin gönderisini bu şekilde yapıyorsa ve kime hangi cevabı yazdığı anlaşılmıyorsa, bu öneri işe yarayabilir. Eğer kullanıcı sadece bir mesajı alıntılamışsa ve üstüne cevap yazmışsa, sorun olmuyor.
Hocam yine de cevabın aşağıda olmasına alışık olduğumuzdan (diğer üyeler aynı fikirde mi bilmiyorum) üstte görünmesi tuhaf kaçabiliyor, ama dediğiniz gibi kullanılması daha yararlı olur tabii ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela konu dışında muhabbet edilirken üste konu ile ilgili genel görüşümü yazarım, alta da başka bir kullanıcının mesajına yanıt yazarım. Bu en mantıklısı bence. Bu nedenle katılıyorum. 👍

Bu zaten böyle değil mi? :) Gördüğüm kullanıcıalrın %80'i böyle yapıyor. Sadece yeni kişilerde oluyor bu durum.

Ben de mesela, cevap yazmadan önce alıntı tuşuna basıyorum. Alıntı metni geldikten sonra altına yazıyorum. Sistem de böyle çalışıyor zaten. :)

Size şöyle hak veriyorum: Bir mesajı okurken yukarıdan aşağıya doğru okuyoruz. Sizin aksini savunduğunuz durumda cevap verilen/alıntılanan mesajı sonradan okuduğumuz için biraz saçma bir durum oluşuyor.

Ama öte yandan bir kişiye cevap veriliyorsa ufak bir anlam karmaşasından başka bir zararı yok. Bence eklenmesi çok da elzem değil.

Hocam yine de cevabın aşağıda olmasına alışık olduğumuzdan (diğer üyeler aynı fikirde mi bilmiyorum) üstte görünmesi tuhaf kaçabiliyor ama dediğiniz gibi kullanılması daha yararlı olur tabii ki.
Tek bir kullanıcının mesajını alıntılayarak yazacaksa, alıntıladığı mesajın altına yorum yazacaktır. Bunun dışında, tek bir kişinin gönderisini alıntılıyorsa ve yanlışlıka alıntıladığı mesajın üstüne yazdıysa, bir sorun olmayacaktır.

Birden fazla kişinin mesajını alıntılarsa ve alt-üst konumunu ayarlayamazsa (çok düşük bir ihtimal ile kullanıcı bunu yapabilir), belirttiğin şekilde mesaj düzenlenebilir. Zaten çok fazla bu durum ile karşılaşmıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı