Technopat Sosyal Profil Mesajı Özelliği

Tamam, bana söyleyin. Diyelim ki bu özellik geldi, ne yapacaksınız? Ne işe yarayacak yani, rehber falan atacağım diyorsanız imza var zaten. 😀
Diyelim ki anlık 1 şarkı paylaşmak için 10 dakika konu onayı istiyorsun. Mantığı kalmıyor. Ek olarak imzaya 3'ten fazla link koyamıyorsun. Anlık bir şey diyorsun mesela, o zaman konu açıyorsun ve onaylanana kadar insanın ciğeri sökülüyor.

İşte tamam, o da gereksiz. Oraya ne yazacağım ki? Aşırı gereksiz bir şey olur.
Mesaj yazmak, beğenmek ve konu açmak gibi özellikler de gereksiz gelebilir bazı kişilere. Gereksiz buluyorsan kullanmamak çok zor değil. Hatta daha kolay.

Bir kez olsun dahi kullanmadığın bir şey için "gereksiz" demen de bana gereksiz geliyor.

Bunu kapatmamızın sebebi profil mesajlarında kimse görmüyor diye hakaret içeren girdiler oluşturulması idi. Açıkçası ben herkesin profil mesajı olmasını istiyorum ama bu konuyu nasıl çözeceğimizi düşünmemiz lazım. Uyarı bazlı da gidebiliriz. Kötüye kullanımın cezasını aşırı ağır yaparsak (10 yıl uzaklaştırma) sanırım olur.
10 yıl bence gereksiz ağır, 1 aydan (3 ay da olur) vs. başlasın, sonrasında 1-2 yıla kadar gitsin bence :)

6 sene önce kapatılmış ve çok doğru yapılmış. Bir doğruyu da birkaç ay önce, bu sistemi moderatörlere kapatarak yapmıştık.

Açılır, yine aynı deneyimler daha kötü şekilde yaşanır (zira daha garip bir kitle var artık) ve bir daha kapatılır.

Şahsen Sosyal'in uzun zamandır oturmuş ve üyeleri tarafından saygı görmüş, saygı ile karşılanmış bu gibi durum ve kuralların, sırf birkaç yeni üye istiyor diye esnetilmesi bana göre doğru değil.

Moderatörlerin yükü zaten ağır. Sizin denetim saatinizde bir tane tartışma konusu çıkması, tüm konuların birikmesi için yetiyor zaten. Üstüne bu sistemin denetimi ve takibini de onlara bırakmak, doğru olmaz diye düşünüyorum. Daha fazla insan almak da bir çözüm değil zira sistemin insan sınırı var.

Zamanında profil mesajı kısmını kullanmış birisi olarak, önceki konularda da dediğim gibi, konularda ya da mesajlarla yazamayıp da, profil mesajı olarak yazabileceğim bir şey yok. Bu nedenle benim gönderilerim gizli mesela.

Diğer forumlardaki uygulamalara bakınca da, bizim forumumuza ters olduğunu düşünüyorum. Burada profil mesajı isteyen kişilerin bazılarının orada da hesabı var nasıl olsa. İhtiyacınızı o forumlarda giderebilirsiniz bence.

Şahsen Sosyal'in uzun zamandır oturmuş ve üyeleri tarafından saygı görmüş, saygı ile karşılanmış bu gibi durum ve kuralların, sırf birkaç yeni üye istiyor diye esnetilmesi bana göre doğru değil.
Öyleyse laiklik de gelmemeliydi. Ne de olsa önceki sistem de uzun zamandır oturmuş bir şey...

Bu arada birkaç yeni üye diyorsunuz ancak neredeyse herkes istiyor, sadece eskiden yönetimde bulunmuş veya moderasyona yakın olan kişiler istemiyor ne hikmetse.

6 sene önce kapatılmış ve çok doğru yapılmış. Bir doğruyu da birkaç ay önce, bu sistemi moderatörlere kapatarak yapmıştık.
Bilmem kaç milyar kişinin profiline bakmışımdır. Moderatör olmayıp da profil mesajı yazan kişi sayısı yok gibi.

Diğer forumlardaki uygulamalara bakınca da, bizim forumumuza ters olduğunu düşünüyorum. Burada profil mesajı isteyen kişilerin bazılarının orada da hesabı var nasıl olsa. İhtiyacınızı o forumlarda giderebilirsiniz bence.
Orada da mesaj atıp vakit geçirebiliriz değil mi? O zaman herkes oraya gitsin. Bu nasıl mantık? :ROFL:

6 sene önce kapatılmış ve çok doğru yapılmış. Bir doğruyu da birkaç ay önce moderatörlere kapatarak yapmıştık.

Açılır, yine aynı deneyimler daha kötü şekilde yaşanır (zira daha garip bir kitle var artık) ve bir daha kapatılır.

Moderatörlerin yükü zaten ağır. Sizin denetim saatinizde bir tane tartışma konusu çıkması, tüm konuların birikmesi için yetiyor zaten. Üstüne bu sistemin denetimi ve takibini de onlara bırakmak, doğru olmaz diye düşünüyorum. Daha fazla insan almak da bir çözüm değil zira sistemin sınırı var.

Zamanında profil mesajı kısmını kullanmış birisi olarak, önceki konularda da dediğim gibi, konularda ya da mesajlarla yazamayıp da, profil mesajı olarak yazabileceğim bir şey yok.

Diğer forumlardaki uygulamalara bakınca da, bizim forumumuza ters olduğunu düşünüyorum. Burada profil mesajı isteyen kişilerin bazılarının orada da hesabı var nasıl olsa. İhtiyacınız o forumlarda giderebilirsiniz bence.
Kendiniz de yazıyorsunuz 6 sene önce; artık kullanıcılar büyük oranda değişti, yeni kullanıcılar geldi.
Denemek bu kadar zor mu gerçekten?

Öyleyse laiklik de gelmemeliydi. Ne de olsa önceki sistem de uzun zamandır oturmuş bir şey...

Aynı şey mi, komik bundan örnek vermen... :D

Neyse, şekil A'da görüldüğü gibi sırf sohbet ve gereksiz mesaj yazmak uğruna kullanılan bir bölümden ibaret:

Sizlerle bir alıp veremediğim ya da sizlerin özelinde bir garezim yok. Ancak tecrübelerime dayanarak bu bölümün gelmesinin yarardan çok zarar doğuracağını düşünüyorum.

Neyse, şekil A'da görüldüğü gibi sırf sohbet ve gereksiz mesaj yazmak uğruna kullanılan bir bölümden ibaret:

Oranın kitlesiyle buranın kitlesi bir mi peki? Öyle görüyorsanız söyleyin, bilelim.

Ayrıca biz zaten herkes kendi profile yazsın diyoruz. Ben arkadaşlarımla o şekilde konuşmayı sevdiğim için orası öyle. :) İsteyen profilini kapatıp yararlı şeyler paylaşabiliyor.

Örnek B @87546:

Eğer gelirse, aynı şeyler olursa başımı eğer, haklıymışsınız derim. Ancak varsayım üzerinden konuşuyorsunuz sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı