Technopat Sosyal üyelerinin MBTI ve Enneagram tipleri

Testlerin hiçbirinin gerçeklikle alakası yok, fonksiyonları öğrenip kendi kişiliğinizi kendiniz bulmalısınız.
Şahsen sıradışı biri olduğum için benim bulmam çok uzun sürdü. 4 ayın sonunda INFJ olduğuma karar verdim.

Testlerin hiçbirinin gerçeklikle alakası yok, fonksiyonları öğrenip kendi kişiliğinizi kendiniz bulmalısınız.
Şahsen sıradışı biri olduğum için benim bulmam çok uzun sürdü. 4 ayın sonunda INFJ olduğuma karar verdim.
Sonunda benim gibi birisi, ben de INTP 2w1 olduğuma karar verdim. Sizinle MBTI konuşmak isterim.

Olur, konuşabiliriz ama çok bilgili değilim ne yazık ki. Sevgilim/flörtüm o öğretti bunların hepsini. Kendisi de entp bu arada. Infj ile entp gerçekten çok uyumlu.

Aynı şey burçlar için söylense gülersiniz.
Mbtı testleri de pek gerçekçi değil çünkü insan davranışları birkaç kategoriye ayrılamaz ve insanlar sürekli olarak değişim halinde yani mbti testleri de saçmalık denilebilir. Tabii burçlardan daha bilimsel ama kıyaslama yapmadan mbtı'ın kendisine bakarsak bilimsel olmayan bir saçmalık.

Mbtı testleri de pek gerçekçi değil çünkü insan davranışları birkaç kategoriye ayrılamaz ve insanlar sürekli olarak değişim halinde yani mbti testleri de saçmalık denilebilir. Tabii burçlardan daha bilimsel ama kıyaslama yapmadan mbtı'ın kendisine bakarsak bilimsel olmayan bir saçmalık.
MBTI hakkında bilgi sahibi degilsin buyuk ihtimalle. Burclarla uzaktan yakından alakası olmayan bir sey.

Ayrıca MBTI testlerini savunmadım bence de cok dogru degil, o testlerdeki turden sorular insanı nasıl biri olmak istiyorsa ona gore cevaplar vermeye iter ve genelde dogru sonuc vermez, kendin bulman lazım dedigim gibi.

MBTI hakkında bilgi sahibi degilsin buyuk ihtimalle. Burclarla uzaktan yakından alakası olmayan bir sey.

Ayrıca MBTI testlerini savunmadım bence de cok dogru degil, o testlerdeki turden sorular insanı nasıl biri olmak istiyorsa ona gore cevaplar vermeye iter ve genelde dogru sonuc vermez, kendin bulman lazım dedigim gibi.
Ha sorulara cevap vermişsin ha kendin bulmuşsun iki türlü de objektif olmuyor ve olsa bile gerçekçi değil.

MBTI fonksiyonlarına bakarsak insanlarla bağdaştırdığımızda, hatta bazı çözümleyemediğimiz özelliklerimizle bağdaştırdığımızda gayet mantıklı bir teori oluyor. Bence 16 tip yetersiz ve fonksiyonlar tabii ki bir insanı tamamen açıklayacak kadar detaylı ve öznel olamaz ama bu tiplerin ve fonksiyonların mantıklı olmayıp insanların bazı özelliklerine bağdaştıramayacağımız anlamına gelmez.

Ben de INTJ'miyim INTP’miyim belli değil.
MBTI fonksiyonlarını araştırmanızı öneririm.

Site önerim: MBTI ve Jung Tipolojisi Nedir? - Kisilik Kulubu

Yeni konular

Geri
Yukarı