Technopat Sosyal'de ceza yedikçe üzülmeyi unuttum

647624518

Hectopat
Makaleler
8
İlk başlarda en olağan sebeplerden ötürü ceza (uyarı) alınca kendimi çok üzgün hissediyordum, 1 yılın ardından ceza alsam da ilk yıllarıma kıyasla neredeyse hiç üzülmüyorum. Zannediyorum ki bu zaten olması gereken bir duygudur herhalde. Forumda kurallar oldukça ve ceza yedikçe insanlar ayrılıyor ama ben ayrılmadıkça daha çok cezalarla yüzleştim, zaman zaman neler yapmamam gerektiği hakkında bilgi sahibi oldum ve artık kaybetmekten üzülmüyorum. Bana kaybetmenin ne demek olduğunu öğrettiğiniz ve buna karşılık bağışıklık kazandırdığınız için size minnettarım.

Lütfen konuyu kilitlemeyin veya "Tamam." deyip geçiştirmeyin, bu konu hakkında sohbet edebiliriz :)

Son düzenleme:
Cezayı anladım da konuyu açıyorum, 1 2 dk sonra mesaj geliyor. Allah Allah diyorum, bu benim konum mu?

Bakıyorum ki admin arkadaşlar konunun yaklaşık olarak yarısını kesmişler ve olayı açıkladığım kısım gitmiş. Bu konudan şikayetçiyim.

Ceza olarak ise biraz daha ceza yediğinde güleceksin. Ben öyle yapıyorum şahsen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çocuğun bile ateşin elini yaktığını, dikenin elini acıttığını öğrenmesi için bir kere de olsa deneyim etmesi lazım. Siz de bunu deneyim etmişsiniz. Zaman geçtikçe ağlamanıza sebep olan o diken yerini hissedilmeyen bir acıya bırakmış. Artık üzüntü duymanız için daha büyük şeylerin gerçekleşmesi gerek. Buna sanırsam "büyümek" deniliyor.

Gereksiz mesajlarla başım dertte. Amacım sıfır ceza yemekti ama iki basamaklı sayıya ulaştım 🤭 İlk başlarda ben de çok dert ediyordum ama artık pek takmıyorum. Tek sıkıntım CCleaner kullandığım dönem onaylanmayan ilk hesabıma yanlışlıkla tekrar giriş yaptığım için çoklu üyelik cezası almam.

Bir çocuğun bile ateşin elini yaktığını, dikenin elini acıttığını öğrenmesi için bir kere de olsa deneyim etmesi lazım. Siz de bunu deneyim etmişsiniz. Zaman geçtikçe ağlamanıza sebep olan o diken yerini hissedilmeyen bir acıya bırakmış. Artık üzüntü duymanız için daha büyük şeylerin gerçekleşmesi gerek. Buna sanırsam "büyümek" deniliyor.
Evet, aynen bunun gibi oldu. Çok güzel izah ettiniz. Teşekkür ederim, ellerinize sağlık :)

Şimdiye kadar 22 uyarım var.
Rookie number.
1607370059617.png

Benim 35 cezam var ve buna sinirleniyorum. Kanıt sunacağım zaman da ya yayına almayıp, ya silip ya kilitleyip ya da mesaj yazma yasağı verip bir şey yollamamı engelliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı