Technopat Sosyal'deki Fanboylar

i3 10100'ün oyun performansı R5 1600AF'e göre daha iyi. Adam sırf oyun oynayacak, gidip R5 1600AF mi alsın?
Ayrıca Intel'in 10nm'si TSMC'nin 7nm'sinden daha yüksek transistör yoğunluğuna sahip.

Hocam fanboyluk iyi bir şey değil. Her zaman mantıklı düşünmek gerekir. İyi araştırma yapmak lazım. Yedi yıl önce FX serisine karşı i7 4790K aldım. Aslında Intel aynı Intel. AMD kendini geliştirdi. Artık Intel'in karşısında FX serisi yok. Sırf 6/12 diye işlemci alınmaz. İki işlemciyi karşılaştırıp karar vermek daha doğru olur.

O zaman aynı kişi 3300X yerine de 1600 AF önersin ve bu arada 10100F daha çıkmadı eğer çıkıp 600 TL civarı olursa 9100F gibi aşırı iyi olur çünkü 3300X'e göre oyun performansı bir tık daha iyi ve techpowerup'daki testte daha az ısınmış.
10100F daha çıkmadı ama 10100 var fakat fiyatı yüksek.

Merhaba arkadaşlar. Daha önceden diğer forumları eleştirdik, "Gamepower fanboy var, JD fanboy var, dandik bileşenler öneriliyor" dedik bazı forumlara fakat Technopat Sosyal'de de fanboy görmeye başladım bu aralar. Eskiden Intel fanboyları çok fazlaydı, "AMD ısınıyor, AMD trafo" diyenlerden geçilmiyordu. Fakat şimdi AMD'yi ölümüne savunan insanlar var. Mesela "4/8 işlemci alınmaz, i3 10100 yerine R5 1600AF al" diyenler, "Intel 14nm hala, AMD 7nm'ye inmiş Intel hala 14nm" diye dalga geçenler falan bir sürü fanboy türedi. Birçok bilgili üye de bunlara laf anlatacağım diye uğraşırken ban yedi. Yani gerçekten saçma sapan işler dönmeye başladı forumda.

Siz forumdaki fanboy kesim hakkında ne düşünüyorsunuz?
O kadar haklısınız ki... Çok çok fazla AMD Fanboy'u var burada. Onlara laf anlatırken ban yiyen çok insan da gördüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı