Çözüldü Technopat "SSD Öldü, Helvasını Yedik" videosundaki arkadaki monitörün boyutu ne kadar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Technopat'ın SSD Öldü, Helvasını Yedik videosundaki 2.26'daki arkadaki edit yapan arkadaşın kullandığı monitör kaç inç acaba? Bana 32 gibi geldi ama yanındaki gibi aynı yüksekliğe sahip 5:4 bir monitör bildiğim kadarıyla yok. Bulabildiğim en büyük 5:4 monitör 19 inç. O da yükseklik olarak 27 inç'e denk geliyor. Biraz kafam karıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Videodaki monitör: Viewsonic VP3268-4K

1704546268582.png
Perspektif bulunmadan önce insanlar:

Monitör çapraz durduğu için görüntüsü öyle olabilir mi hani? Sadece soruyorum. Normal 16:9 bir monitör.
Evet edit yaptığı monitör 16:9 ve onun boyutunu merak ettim. 5:4 dediğim monitör soldaki Recep'in kafasının arkasında kalan monitör.

Evet edit yaptığı monitör 16:9 ve onun boyutunu merak ettim. 5:4 dediğim monitör soldaki Recep'in kafasının arkasında kalan monitör.
Soldaki de 16:9 ben de ondan bahsediyorum zaten. Çapraz duruyor sadece. Hatta renklerin sağdaki ile aynı olmamasından yola çıkarak TN veya VA panel olduğunu düşünebiliriz. Çapraz durduğu için kameraya renkler bozuk yansımış.

Videodaki monitör: Viewsonic VP3268-4K

Eki Görüntüle 2076056
Teşekkürler bana da 32 gibi gelmişti.
Soldaki de 16:9 ben de ondan bahsediyorum zaten. Çapraz duruyor sadece. Hatta renklerin sağdaki ile aynı olmamasından yola çıkarak TN veya VA panel olduğunu düşünebiliriz. Çapraz durduğu için kameraya renkler bozuk yansımış.
Ne kadar perspeftikten bakarsan bak o monitörün 16:9 olmasının imkanı yok bence.

Ne kadar perspeftikten bakarsan bak o monitörün 16:9 olmasının imkanı yok bence.
O videoda kullandıkları eski modellerden birilerini 2. monitör olarak kullanıyorlar işte, orada da hiç kare monitör yok.

@HUNTER

Soldaki eski kulandığı, kavisli olduğu için yandan bakınca daha da kare gözüküyor işte.
1704546901523.png

O videoda kullandıkları eski modellerden birilerini 2. monitör olarak kullanıyorlar işte, orada da hiç kare monitör yok.

@HUNTER

Soldaki eski kulandığı, kavisli olduğu için yandan bakınca daha da kare gözüküyor işte.
Eki Görüntüle 2076065
Evet sanırım öyle kavisli olması işleri karıştırdı. Teşekkürler.

Geri
Yukarı