Technopat Üyelerine ve Yönetimine Mesajımdır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kullanıcının o cevabı hak ettiğini düşünmüyorum. Çöp diyebilirsiniz ama neden çöp olduğunu açıklamanız gerekir. Sizin 8 yıllık teknoloji geçmişiniz olabilir ama bu size, kimseye faydası olmayan, tek kelimelik bir cevap yazma hakkını vermez. Biz bu hakkı kendimizde de görmüyoruz. Siz 8 yıl önce Intel mi AMD mi diye sorduğunuzda tek kelimelik, işe yaramaz bir cevap almadınız. Bu yüzden "bize göre" fazlasıyla kolay olan konuları bile ayrıntılı açıklamaya çalışıyoruz. Çünkü herkes her şeyi bilmek zorunda değil, zaten bu yüzden sizi/bizi adam yerine koyup soru soruyor, adam akıllı da cevap bekliyor. Yeteri ilgiyi gösteremiyorsak konuya hiç müdahil olmayalım daha iyi.

Marka PC dediğiniz şey de aslında satıcıların topladığı sistemlerdir ki, şu sıralar gayet popüler ve ihtiyacınıza göre bir konfigürasyon bulursanız tüm parçaları toptan ucuza kapatabiliyorsunuz. Bu zamanda sistem toplayan birisinin bu sistemleri de değerlendirmesini hiç yadırgamadım.

Düz dünya konusunda ise kısmen haklısınız. Konu troll ama moderatör bunun farkına varmadan onaylamış olabilir, bu durumda yapmanız gereken konuyu raporlamaktır. Moderatörün haberdar olması gereken bir durum varsa bunu rapor sisteminden iletiniz. Konu içinde bildirirseniz uyarı alırsınız.

Bilinçsiz bir kullanıcının sorduğu soruya cevaplar verirsiniz ve "Çöp." demek ilk bakışta kaba görünebilir kabul ediyorum. Lakin ilk mesajımda belirttiğim gibi, konuyu baştan sona okuyorum. Farklı farklı kişiler tavsiyelerde bulunmuş ve o bütçeye göre çok daha iyi seçenekler sunulmuş. İnatla onları göz ardı ederek, "bu nasıl, şunu alayım mı?" demek bana inatlaşmak, vaktini ayırıp o kadar sistem toplayan insanı hiçe saymak olarak gözüktü.
Cevabım da baştan savmak için değil, bizzat linke girip vasat altı 8000 liralık sisteme 1050ti koyulan bir kasayı gördüğüm içindi, aksi halde cevap vermek zahmetine zaten girmezdim diğer pek çok sistem toplama konusunda olduğu gibi.

Rapor sistemine girmek bile istemiyorum, gerçekten. Ayrıca belirtmeliyim ki, yazdığım yüzlerce kelimelik ilk mesajımın kanıtlamaya çalıştığı şey benim "Çöp." yazmamın doğru olup olmadığından çok daha öte bir şeydi. Canınız sağ olsun.

Son düzenleme:
Kilitlenmedi mi bu konu hala? Demek av sezonu açıldı sosyalde:) Şu ergence “Konu terk” veya sanki herkes moderatörmüş gibi ufak bir cevap yazıp sonuna “Konu kilit” yazan tipler biraz azalsa keşke. Adamın cevabı yanlış bir de:) Konu dışı konuları açıkçası beni çok rahatsız etmez. Çünkü konu dışı yani çok da dert değil uymuyorsa yazmazsın olur biter. Zaten saçma konu kendini belli ediyor:) Fakat şu son cevabı yazıp konu kilitlemek veya sadece senin yazmanı engelleyip adil ortamı yok etmek huyu biraz fazla burda. Keyifle zaman geçirmek gerek burada. Umarım geçirmeye devam ederiz ne diyeyim:)

Zamanında sizinle çok gereksiz bir tartışmaya girmiştim bir şey bilmediğim. Konuşmanızdan şimdi anlıyorum doğru söylediğinizi. hatta belki hatırlıyorsunuzdur sanırım İ3 8100 ve Ryzen 5 2600X konusuydu. İ3 8100'ü savunup durmuştum şöyle böyle diye. Neyse tartışmayı boşverelim. Sanırım Temmuz aylarındaydı. Gerçekten bazı yerleriniz ciddi anlamda çok haklı. Oysa ki mesajı beğenmeyi bırak bu sistemi düşüneceğim yazmak bile yeterli ama ne yapıyor konu sahipleri N11'den atıyor Turbox sistemi arkadaşlar 1500 TL'ye bunu buldum içinde İ7 var alınır mı veya gidiyorlar Teknobiyotik'ten anakartı saçma sapan sistemler atıyorlar. Yapacak bir şey yok. Ben bile bıktım artık sistem toplamaktan ve toplamayacağım gibi. Mesaj sayısı falan gereksiz şeyler bunlar tabii ki daha fazla olunca insanın güveni artıyor o üyeye ama bazıları İntel sistem öneriyor hemen AMD sistem önereni boşver kafasında.
"Kopya çekme tavsiyesi" adı altında bir arkadaş konu açmış bende bu yapmak istediği şeyin yanlış olduğunu çalışması çabalaması gerektiğini güzel uygun bir dille anlattım. (merak eden arkadaşlarımız konuya bakabilir.) arkadaşımız belki çaresizlikten veya ne yaparım ederim de güzel not alırım demek istemiş olabilir, bence burada suçu en düşük arkadaş konu sahibi, fakat şöyle bir baktım konuya yazılan yorumlara 3 sayfa olmuş halen daha (çekme diyenleri tenzih ederim.) uç kutusuna yaz, silgiye yaz, tahtaya, masaya yaz. ya arkadaş adam kopya çekmek istiyorum diye yanlış hatalı, bana göre uygunsuz, bir konu açmış yanlış bir şey yapmak istiyor diğer forum üyelerinin %90'ı yanlış olan şeye yön gösterip akıl veriyor, hatta arkadaşın birisi üşenmeyip İnternetten öğrenci masa resmi indirip yan tarafına da paintte çizim yapıp o resmi koymuş bak buraya yaz kopyayı öğretmen gelince masayı şöyle çekersin böyle kapatırsın, arkadaşımız suç işleyecek çoğunluk ön ayak olup daha da akıl verip teşvik ediyor, inanılır gibi değil, konu dün saat 22:00'de açılmış halen daha kilitlenmemiş, o masaya çizim yaparak akıl veren arkadaşta "zaten yanlış bir konu olsa moderatörler konuyu onaylamazdı" diye yazmış, yani moderatör onayladıysa kesin doğru.
Bende dedim yarın öbür gün "banka soymak istiyorum yardım edin" diye konu açsam bana da şöyle yap böyle yap diye akıl verecek misiniz.
Bana göre bu gibi sağlıksız, yararsız hatta zararlı ve boş konular kesinlikle onaylanmamalı, farz edelim onaylandı sonrasında hiç mi okunmuyor bu yazılan çizilenler, millet orada hatalı olan, suç unsuru teşkil eden konuyu tartışıyor konu açılalı 18 saat olmuş yetkililerden tık yok.
Kapatın şu konuyu artık hatta kapatmayıp komple silerseniz daha doğru olur, ama tabi ki en doğrusunu o konuya onay veren yetkili kişi bilir, belki ileride konuyu okuyup yararlanmak isteyecekler çıkabilir.
Arkadaşın konusuna en az 10 kişi yazmış kopya çekme böyle şöyle çalış diye. Demek ki olmuyor. Neden aynı şeyi 10-15 kişi tekrarlıyor? Bu arada mesajımı iyi okumamışsın. Ayrıca kopya çekmek ile banka soymayı bir arada tuttuğun için de tebrik ederim. Tekrar okuman dileğiyle iyi sosyaller dilerim.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı