Technopat yönetimine küçük bir öneri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten anlamıyorum neden herkes bir bahane bulmaya çalışıyor? Yazım hatası yapmadan güzel güzel yazmak varken anlamıyorum. İki harfi büyük yazıp birkaç nokta koyunca ömründen yıllar kaybetmiyorsun sonuçta.

Ortaya da göz zevkine hitap eden, herkes tarafından anlaşılabilen bir yazı çıkmış oluyor. İnternetten iki yazım kuralına bakıp öğreneceğinize gelip burada konu açıp bahaneler yağdırıyorsunuz.

Türkçe kurallarına uymayan ve bu konuda hiçbir sınırlama, kalite standardı olmayan forumlardaki konulara, başlıklara ve cevaplara sadece 10 dakika bakmanızı istiyorum.

Aynı şekilde sonra da aynı tarzda buraya bakmanızı.

Buradaki kurallara verilen önem buranın düzenini, yapısını korumasını sağlıyor.

Ceza alan bir daha yapmamaya gayret ediyor aynı zamanda dil bilgisini ve Türkçe bilgisini ilerletiyor.

Maalesef ülkemizin okur-yazarlık konusunda problemleri var. Biz doğrusunu söylemezsek, başkaları söylemez ise bu böyle devam eder.

Şimdi karşı çıkanlar eminim ki ileride burada devam edip Türkçe bilgisini ilerleten kimseler gerek gündelik hayatta gerek iş hayatında kurdukları cümleler, öğrenciyse sınavlarındaki düzgün yazım nedeniyle öne çıkacaklar ve faydasını göreceklerdir.

Sen hiç mi almadın bizi anlamadan böyle konuşuyorsun derseniz moderatör olmadan önce almış olduğum 21 uyarım var. Şimdi cezalar daha hafif. Ben büyük harfle yazılması gereken bir kısaltmayı küçük harfle yazdığım için 1 hafta ceza aldığımı hatırlıyorum. Şimdi ise bu cezanın süresi 1 saat.

Aslında bu bir iyilik. Hepimiz için.

Gerçekten anlamıyorum neden herkes bir bahane bulmaya çalışıyor? Yazım hatası yapmadan güzel güzel yazmak varken anlamıyorum. İki harfi büyük yazıp birkaç nokta koyunca ömründen yıllar kaybetmiyorsun sonuçta.

Ortaya da göz zevkine hitap eden, herkes tarafından anlaşılabilen bir yazı çıkmış oluyor. İnternetten iki yazım kuralına bakıp öğreneceğinize gelip burada konu açıp bahaneler yağdırıyorsunuz.

Doğduğunuzdan beri Türkçeyi kusursuz konuşuyor muydunuz ya da bunu becerebiliyor muydunuz? Yaşınızı bilmiyorum ama yıllar önce sadece hayatını güle oynaya yaşadığın bir dönem düşün ve o zaman hata yapıp duruyor ve sürekli ceza alıyorsun. Bu ne kadar hoşunuza giderdi? Türkçeye sahip çıkacaksak insanlara bunu dayatarak değil güzellikle yapalım. Eğer bu şartsa da Technopat değil teknoloji derneği yapalım platformun adını. Bu aşırı çelişkili.

@24099 Moderatör olduktan sonra ceza veriliyor mu hocam:)?
Hayır elbette. Moderatörler birbirini banlasa konulara kim bakacak? :)

Moderatör olduktan sonra mümkün mertebe dikkat ediyorsun. Benim de aldığım en son ceza geçen senenin yani 2019 Ağustos ayından kalma. Dikkat ederseniz kolay kolay ceza almazsınız.

Bizim de hatalarımız varsa raporlayın.

Dil ve lehçe adları büyük harfle başlar. Benim anlatmak istediğimi anlamadın galiba. Ben insanlar kafalarına göre takılsın demiyorum bunu baskı yaparak yapmayalım diyorum. Hem anlama kabiliyetin zayıf ve tanımadığın biriyle nasıl konuşman gerektiğini bile bilmezken yazmayı çok iyi bilsen bunun getirisi ne?
Bence asıl ceza sizin gibi boş yapmayın, ağlama gibi ortalıkta gezen bilinçsiz insanlara verilmeli ki karşında 40 yaşında biri de olabilir. Öncelik saygıdır.

Konuda gerekli açıklamayı yaptığıma inanıyorum.

Konunun akışı da yavaş yavaş tartışmaya doğru gittiğinden kilitliyorum.

Kurallar ortada. Kimin bilinçli kimin bilinçsiz olduğunu ölçecek alet yok elimizde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı