Technopat yazım kuralları saçmalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1658484324889.png

Bazı Instagram sayfalarında görüyordum bunlarla alakalı post, gülüp geçiyordum. Fazla takılmıyordum forumda. Ama forumda takılmaya başladıkça cidden çok canımı sıkmaya başladı. Yukarıdaki tek mantıklı kural son 2 kural. Diğerleri cidden çok saçma. Bende katılıyorum, bazı insanlar öyle bir yazıyor ki ne dediği anlaşılmıyor. Ama sırf büyük küçük harf yazmadı diye, cümle bitince nokta koymadı diye (en sona) ceza puanı vermek aşırı saçma. 1 gün yazı yazamadım bu foruma şu saçma kurallar yüzünden ya. Sözlük mü burası? Adam çok ciddi sorun geçirmiş, o panikle azıcık karmaşık ama net bir şekilde anlaşılan yazı yazmış. Bir bakıyor ceza puanı yemiş :D bence bu kurallar bir gözden geçirilmeli. Sizlerin de düşüncelerinizi merak ediyorum.

Eğer yetkili görüyorsa konuyu kapatmayın. Birçok kişi bu durumdan şikayetçi. İnsanların tartışmasına izin verin. Az önce cümlenin içine lütfen yazmıştım ama yasakmış :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Her toplulukta olduğu gibi buranın da kendine ait kuralları mevcut. Bu kurallara bu derece önem göstermemizin tek sebebi Türkçe, yazım ve imlâ kurallarına da aynı derecede önem veriyor olmamız. Dilinizi doğru kullanmaya önem göstermeniz sadece burası için değil ileride karşılaşabileceğiniz birçok durum için düşünemeyeceğiniz kadar önemli olabilir.

Birçok kişi bu durumdan şikayetçi olsa da dikkat etmeniz gereken şeyler aslında çok basit. Sizler için sunduğumuz Yazım Denetimi sistemini kullanarak bile mesajınızda bulunan birçok hatanın önüne geçebilirsiniz. Madem siz dikkat etmiyorsunuz bırakın sistem düzeltsin.

Kurallara uymadığınız sürece alacağınız uyarılar artmaya devam edecektir.

Her toplulukta olduğu gibi buranın da kendine ait kuralları mevcut. Bu kurallara bu derece önem göstermemizin tek sebebi Türkçe, yazım ve imlâ kurallarına da aynı derecede önem veriyor olmamız. Dilinizi doğru kullanmaya önem göstermeniz sadece burası için değil ileride karşılaşabileceğiniz birçok durum için düşünemeyeceğiniz kadar önemli olabilir.

Birçok kişi bu durumdan şikayetçi olsa da dikkat etmeniz gereken şeyler aslında çok basit. Sizler için sunduğumuz Yazım Denetimi sistemini kullanarak bile mesajınızda bulunan birçok hatanın önüne geçebilirsiniz. Madem siz dikkat etmiyorsunuz bırakın sistem düzeltsin.

Kurallara uymadığınız sürece alacağınız uyarılar artmaya devam edecektir.

Sistemin düzeltiminden şikayetçi değilim ama dikkat dağınıklığından sırf nokta koymayı veya büyük harf yazmayı unuttum diye ceza puanı almak veya foruma 1 gün boyunca yazmamak sinir bozucu.

Technopat Sosyal'de verilen uyarılar genellikle 1 saatliktir. İtiraz mesajınızı yazarken bile yazım kurallarına dikkat etmiyorsunuz. 1 gün uyarı alacak kadar fazla uyarı almışsanız buna yapabileceğimiz herhangi bir şey yok, zaten hak etmişsiniz demektir.

Uyarı verilmesinin asıl amacı siz üyeleri Sosyal'den uzaklaştırmak değil yaptığınız yanlışın doğrusunu öğretebilmek. Bir uyarı bir defa alındığında artık tekrarlanmaması gerekir. Tekrarlanıyorsa bu hata değil tercih meselesine dönüşür. Mesajları doğru şekilde yazmayı unutuyorsanız bunun için de tavsiyemiz var. Gün içerisinde birden fazla kez cümle kurup mesaj yazarak alıştırma yapabilir ve Yazım Denetimi sistemini kullanarak hangi hatanın nasıl düzeltildiğini görerek doğrusunu öğrenebilirsiniz.

Technopat Sosyal'de verilen uyarılar genellikle 1 saatliktir. İtiraz mesajınızı yazarken bile yazım kurallarına dikkat etmiyorsunuz. 1 gün uyarı alacak kadar fazla uyarı almışsanız buna yapabileceğimiz herhangi bir şey yok, zaten hak etmişsiniz demektir.

Uyarı verilmesinin asıl amacı siz üyeleri Sosyal'den uzaklaştırmak değil yaptığınız yanlışın doğrusunu öğretebilmek. Bir uyarı bir defa alındığında artık tekrarlanmaması gerekir. Tekrarlanıyorsa bu hata değil tercih meselesine dönüşür. Mesajları doğru şekilde yazmayı unutuyorsanız bunun için de tavsiyemiz var. Gün içerisinde birden fazla kez cümle kurup mesaj yazarak alıştırma yapabilir ve yazım denetimi sistemini kullanarak hangi hatanın nasıl düzeltildiğini görerek doğrusunu öğrenebilirsiniz.

Büyük harf yazmadım diye 1 gün uzaklaştırıldım, oley çok güzel.

Yazım kurallarından 6 adet uyarınız bulunuyor. Profilinizi kontrol ettiğimde diğer uyarılarınız dahil şimdiye kadar hiç 1 gün süren uyarı almamışsınız. Ancak hâlen daha kurallara uymamaya ve alaycı bir tavır sergilemeye devam ediyorsunuz.

Normalde itiraz konularına daha kolay cevap verilebilmesi adına üyenin yazdığı mesajları özenle düzenlemeyi tercih ediyoruz ancak siz bu mesajınızdan sonra da uyarı alacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı