Technopat yazım kurallarına olan dikkat azaldı

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Önceden cümlenin sonunda yanlış noktalama işareti kullandığım zaman ceza almıştım, veya RTX'i RTX şeklinde yazdığım için ceza almıştım. Şimdi bakıyorum da konu açarken Türkçe harf kullanılmayan konuları bile onaylıyorlar. Ş yerine S, ı yerine I, ğ yerine G, ü yerine u gibi harfler kullanılıyor ama ceza alıyorlar mı? Hayır. Diğer fark ettiğim bir şey ise eğer gece 01:00-07:00 arasında kuralları istediğiniz gibi çiğneseniz de sabaha kadar yorumunuz orada kalıyor ve ceza almıyor, çünkü aktif olan yetkili bir kullanıcı olmuyor o saatlerde. Türkiye'den Almanya'ya gitmek isteyen kişiye hakaret eden ve istediği kadar çalışsa da Türkiye'de sefil bir hayat yaşayacağını söyleyen kişinin yazdıkları sabaha kadar silinmedi (kendisi de Almanya'da yaşıyor). Demek istediğim şey sadece birkaç kişiye ceza verip sonra ibretmiş gibi gösterip diğer kişilerin istediğini yazmasına müsaade etmek yerine biraz daha uğraşın ve forumda düzeni sağlayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim saatleri belli bir süre sonra bitebiliyor, biz de insan olduğumuz için her an her konuya yetişemeyebiliyoruz. Rapor sistemi de bunun için var, sabaha kadar orada durması yerine raporlarsanız uyarısını alacak ve mesajlar kontrol edilip temizlenecektir. Bahsettiğiniz Ş, S, I, G kullanımı da okurun, konu sahibinin İngilizce klavye kullanmasından kaynaklı. Bu nedenle ceza almamaktalar. Moderasyon ekibi olarak görevimizi yerine getirdiğimizi düşünüyorum, farklı sorunlar yaşadıysanız bilet açmaktan çekinmeyin. İyi sosyaller.

Denetim saatleri belli bir süre sonra bitebiliyor, biz de insan olduğumuz için her an her konuya yetişemeyebiliyoruz. Rapor sistemi de bunun için var, sabaha kadar orada durması yerine raporlarsanız uyarısını alacak ve mesajlar kontrol edilip temizlenecektir. Bahsettiğiniz Ş, S, I, G kullanımı da okurun, konu sahibinin İngilizce klavye kullanmasından kaynaklı. Bu nedenle ceza almamaktalar. Moderasyon ekibi olarak görevimizi yerine getirdiğimizi düşünüyorum, farklı sorunlar yaşadıysanız bilet açmaktan çekinmeyin. İyi sosyaller.
Geniş bir yasaklı kelime havuzu olsa iyi olurdu. Gördüğüm kadarıyla çoğu küfür bile yasaklı kelime değil ama lütfen veya acil gibi kelimeler yasaklı kelime. Yasaklı olmaları iyi ancak eğer daha fazla olursa hakaretler için özellikle, daha iyi olur.

Türkçe harf kullanma zorunluluğu yok maalesef. Keşke olsa. Yazılar daha okunaklı olurdu.
Bana da tuhaf geldi. Türkçe harfleri olmadığı için kelimeleri yanlış yazıyorlar, Türkçe klavye ekleseler sorunları çözülecek ama işlerine gelmiyor. Ctrl + Shift ile klavyeyi değiştirmek bu kadar zor olmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı