Technopat yazım yanlışından 1 ay ceza yemek!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeş sorsana yöneticilere o 1 ay cezayı hapse veya para cezasına çevirebiliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben hata yapmadığım halde bir ay beğeni/ifade kullanamamıştım. Zamanla alışırsın. Yine de 1 aya kadar katlanması için hatırı sayılır defa tekrarlamış olman gerekiyor. Kurallar da Türkçe kuralları. Ek birkaç şey var o kadar. Bunları zaten akademik hayatında bir şekilde öğrenmiş olman gerekiyor.

Forum yönetimi cezaları kuralların dikkate alınması için bu yolu seçtiği kanaatindeyim, bana da saçma geliyor bu kadar katı olması ama imla bilgimin çoğunu bu forumda öğrendiğim için çok da şikayetçi değilim.

Şu "-ebilmek/-abilmek"i yanlış yazanlara da bi' el atmak lazım. Mesela 6 yıl :)

Biz uyarı verirken Technopat sosyal kurallarını okuyun diye veriyoruz. Siyah ekranda linki çıkıyor zaten.
O kuralları bazı arkadaşlar okumuyor ve sürekli aynı hataları yapıyor. Bu nedenle de uyarı süreleri artıyor.

Konuyu açan arkadaş şu konuyu açarken bile kural ihlali yaptı. "Kullanıcı haberleri"bölümüne açmıştı.

Rica ediyorum o kuralları okuyun.
Yonetime hak vermediğimi soylemiyorum fakat bu artık tadı kaçmaya başlayan dikdatorluk kıvamına gelmeye başlamış bir uygulama. Genel ahlak kurallarını ve nispeten Türkçe kurallarını bilmek yeterli, kuralları okumama gerek yok. Ben okul hayatımı stresiyle notalarıyla cezaları ile okul hayatında bulunan her şey ile birlikte yaşadım ve bitti. Burada eğitim hayatima devam etmek için bulunmuyorum, boyleymiscesine davranılması sinir bozucu.
Yukarıda ki arkadaşın belirttiği gibi bu tarz sikayetlerin sonunda yönetim tarafından istemeyen girmesin soylemine ben de birçok defa şahit oldum.
Bu tok saticiligin arkasından, tamam o zaman hesabımi kapatın ya da benim kapatmami sağlayacak yolu gösterin dendiginde, hesabınızı kapatmaniza gerek yok girmezsiniz olur biter deniyor. Öyle bir dünya yok, madem serde tok satıcılık var hesap kapatmayı ya da banlamiyi olağan kilacaklar.
Tekrar söylüyorum yönetimin kurallara riayet edilmesini sağlamasinın zor oldugunu, işinizin zor olduğunu biliyorum ama bu yukarıda bahsettiğim 2 tavrı da haklı çıkarmıyor maalesef.
Yonetime hak vermediğimi soylemiyorum fakat bu artık tadı kaçmaya başlayan dikdatorluk kıvamına gelmeye başlamış bir uygulama. Genel ahlak kurallarını ve nispeten Türkçe kurallarını bilmek yeterli, kuralları okumama gerek yok. Ben okul hayatımı stresiyle notalarıyla cezaları ile okul hayatında bulunan her şey ile birlikte yaşadım ve bitti. Burada eğitim hayatima devam etmek için bulunmuyorum, boyleymiscesine davranılması sinir bozucu.
Yukarıda ki arkadaşın belirttiği gibi bu tarz sikayetlerin sonunda yönetim tarafından istemeyen girmesin soylemine ben de birçok defa şahit oldum.
Bu tok saticiligin arkasından, tamam o zaman hesabımi kapatın ya da benim kapatmami sağlayacak yolu gösterin dendiginde, hesabınızı kapatmaniza gerek yok girmezsiniz olur biter deniyor. Öyle bir dünya yok, madem serde tok satıcılık var hesap kapatmayı ya da banlamiyi olağan kilacaklar.
Tekrar söylüyorum yönetimin kurallara riayet edilmesini sağlamasinın zor oldugunu, işinizin zor olduğunu biliyorum ama bu yukarıda bahsettiğim 2 tavrı da haklı çıkarmıyor maalesef.
Alıntısını yaptığım, yukarıda yazdığım mesajda "her şeyi" birleşik yazdığım için aldığım ceza sonucu yaşanan durum örnek teşkil etsin diye aşağıya ekliyorum.
Aşağıdaki arkadaşa faydam dokunacak ya da bilgim yeterli gelmeyip dokunmayacak ama onların bekleyişi beni üzüyor. Yoksa 1 ay ceza verseniz ne olur 1 yıl verseniz ne olur. Zararınız bizim gibi üç beş bilgisi olup kendi yağında kavrulanlara, ya da kendi yağında kavrulamasa bile kıyıdan köşeden okuduğu bir cümleyle kendi sorununa çözüm bulabilenlere olmuyor. Israrla burada derdine derman bulacağından emin olanlara oluyor. İnsanların burada derman bulacağına emin olmalarını sağlayan insanları bezdirmeyin küstürmeyin diyoruz bir şey demiyoruz.
Ben giderim pochinki de ölmemeye çalışırım, siz derdinizi aşağıdaki gibi mağdur ve bekleyen insanlara yaparsınız.

ssssssss.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı