Technopat Yetki Kısıtlanması...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mehmet Unsal

Ziyaretçi
Merhabalar, Hesabıma birkaç defa engel gelmişti. Üstte hangi sebepten dolayı engel geldiği yazıyordu bence o yazı bazen açıklayıcı olmuyor. Mesela şöyle yazmıştı ilk engelde : Virgül ve Noktadan Sonra Boşluk bırakma nedeniyle... Özel Mesaj sistemi bu yasaklamalarda devreye girse iyi olacağını düşünüyorum. Teknolojik konuda sorusunu problemini ÖM yoluyla ileten olursa gereğini yaparsınız bence. Özel olarak konuşmak da gerekiyor bazen...

Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden büyük eksiklik özel mesaj. Bazen boşu boşuna konular kirleniyor...

"Virgül ve Noktadan Sonra Boşluk bırakma" değil. Virgül ve Noktadan Sonra Boşluk ''bırakmama" nedeniyle olmalı sanırım.

Açıkçası, ceza nedenlerini biraz daha açmış olsalardı iyi olurdu (Belki hataları görüp tekrarlanmaması adına yararlı olabilirdi). Ama sanırım yetişemiyor ya da boşa zaman kaybıdır diye düşünebilirler (Öncesinde ceza nedenlerimi/ hatalarımı bana da özelden yazmışlardı fakat ona rağmen hata nedeninin farkına varamayıp devam ediyordum).:D:D:D

Özel Mesaj Bölümünün kapanması bence iyi olmuş.

Bir önerim var özel mesaj açılsın ama 1000+ mesaj yazmış üyeler için geçerli olsun. 1000 mesaj yazmış birisi özelden soru sormaz zaten.

Neden? Açıklama iyi olabilir başka bir bakış açısından, belki fikrim değişir. Benim kanaatim özel mesajların olmamasının konuları kirlettiği yönünde.
Aslında bir çok nedeni var... Mesela bunlardan 1-2 tanesi: Bazen bir şeyi sormak bile insana (karşı kişiye) fikir verip daha da bilgilendirebiliyor, o nedenle özelden sormak yerine yeni bir konu açması daha mantıklı. Bana göre bir diğeri ise özel mesaj bölümünde kutuplaşma bile olabiliyor... Mundar'cı kesimi bilir misiniz ? Adam sana/ konuna çamur atmak için özelden elinden geleni yapabiliyor. Vs. Vs.

@er36po abi sana hak vermekle beraber, bazen özel mesaj'in gerekliligi konusunda bir realite var. Sana skype adresimi yada telefonumu vermek istiyorsam (örnegin), bunu herkese acik ortamda paylasir isem cok sacma olur. Sahsen ben istemem özel bilgilerim forumlarda dolansin. Bazi özel bilgilerin paylasimi icin, özel mesaj fonksiyonu sart bence.

Yanlis bilmiyorsam daha önce özel mesaj serbestmis, lakin kötüye kullanim oldugu icin askiya alinmis...

+2000'ken bile soru soranlar olduğu sürece özel mesajı açmayı düşünmüyoruz.

Bana göre bir diğeri ise özel mesaj bölümünde kutuplaşma bile olabiliyor... Mundar'cı kesimi bilir misiniz ? Adam sana/ konuna çamur atmak için özelden elinden geleni yapabiliyor. Vs. Vs.
Kutuplaşan tarafın üyeliği silinir olur biter. Kökten çözüm. Bunu bir neden olarak varsaymıyoruz. Özel mesajın kapalı olmasının nedeni özelden iletilen sorular. Başka bir neden yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı