Technopat yine ve yine çöktü

Sorunun sebebi GIF'ler ise GIF'ler herkes'den kalkmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    157
Yoğunluktan dolayı, sunucunun işlem kapasitesi yetersiz kalıyor. Olur da Ramazan ayında "Tam kapanma" uygulanırsa bu yoğunluk daha da artacaktır. Donanım yükseltmesi şart olmaya başladı.
Hem GIF'ler yoruyor sunucuyu, hem yoğunluk üst üste çıkmış sunucu gidiyor ara sıra o yüzden.

Yoğunluktan dolayı, sunucunun işlem kapasitesi yetersiz kalıyor. Olur da Ramazan ayında "Tam kapanma" uygulanırsa bu yoğunluk daha da artacaktır. Donanım yükseltmesi şart olmaya başladı.
Bak şuna bi'.
Tekrar kalktı sunucuya yük bindirdiği için yazıyor. Sunucuya yük bindiriyor işte.

Bak şuna bi'.
Tekrar kalktı sunucuya yük bindirdiği için yazıyor. Sunucuya yük bindiriyor işte.
Hata veri tabanı yüzünden, GIF'lerde sorun yok, hatta Recep Bey GIF yüklenmeleri azaldığında sunucu yükünün %3’3 düştüğünü söylemişti.
Sorun GIF değil.

Technopat her gün neredeyse 10 kez çöküyor. Bu sorunların sebebi nedir yahu? Biri soru soruyor cevap vereceğim cevapla diyorum yarım saat gelmesini bekliyorum. Sonra Database error falan diyor. Yarım saat sayfaların açılmasını da bekliyorum. Bu sorunların sebebi GIF'ler ise bence kalkması gerek. Yoksa Technopat'ın eğlencesi kalmaz.
Çöküyor ve moderatörler gereksiz yere ban atıyor :)

Sorun kullanıcıların GIF dosyalarını yüklenmesinde zaten. Yükleme yetkisi kaldırıldığı için sorun da kalmadı.

Biz bir dosya yüklerken, sunucu da eş zamanlı olarak indirme ve yazma işlemi yapıyor. (Ayrıca, bunun aynı anda yüzlerce kullanıcı tarafından yapıldığını hayal edin.) Bu da ekstradan iş yükü demek olduğundan yavaşlamaya neden olmakta, yükleme yapamadığımızdan artık sorun da yok.

Geri
Yukarı