Technopat yönetici kadrosuna ücret ödüyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Steam bile moderatörlerine ve icerik saglayicilarina para vermiyor arkadaslar (Rozet falan veriyor). Genelde forumlarda yetkili olayi tamamen hobi ve gönüllüge bagli esaslar alinarak yapilir. Cok büyük ihtimalle site yetkililerimiz verdigi hizmet icin ücret almiyorlardir yani :)

Ayrica @bados123 nickini ilk defa görüyorum yetkili olmussun hayirli olsun. Sitede yeni heyecanlar görmek güzel.

Sevgiler :)

Steam bile moderatörlerine ve icerik saglayicilarina para vermiyor arkadaslar (Rozet falan veriyor). Genelde forumlarda yetkili olayi tamamen hobi ve gönüllüge bagli esaslar alinarak yapilir. Cok büyük ihtimalle site yetkililerimiz verdigi hizmet icin ücret almiyorlardir yani :)

Ayrica @bados123 nickini ilk defa görüyorum yetkili olmussun hayirli olsun. Sitede yeni heyecanlar görmek güzel.

Sevgiler :)

Mesajınız biraz "ücretsiz moderatör çalıştırıyorlarsa herifleri uyandırayım da beleşe çalışmasınlar" tadında atılmış gibi geldi bana. Prensip olarak gönüllü moderatör çalıştırmıyoruz bile. Herkes emeğinin karşılığını alıyor. Ya da ben en azından aldığına inanıyorum. Almadığını düşünen de zaten fazlasını talep etme hakkına sahip. 2011'den beri kimseyi gördünüz mü Technopat'ta çalıştım emeğimi çaldılar diyen? Göremezsiniz. Adiliz çünkü.

Ben mi yanlış anlıyorum acaba 🤣 Bence Technopat yönetimi çok doğru yapıyor. Diğer forumlar da farklı olabilir, ama burası gerçekten kaliteli bir forum ve bunun böyle devam etmesi için de bu işe emek verenlerin daha iyi motive olabilmesi ve daha kaliteli içerik üretebilmesi için bu teşviğin yapılması gerekir. Ayrıca @@Recep Baltaş 'ın da dediği gibi, daha sonra birilerinin çıkıp ''emeğimi çaldılar'' gibisinden tatsız olayların yaşanmaması için bence bunlar gerekli. Karşılıklı kazan kazan durumu oluyorsa tabi.

Genel olarak Türkiye'de yaygın bir emek sömürüsü var; diğer medya kuruluşlarında bırak moderatörleri, yazarlara bile ya hiç ya da çok çok az para veriliyor. NYT için içerik üreten bir editörün kelime başına ortalama aldığı ücreti, Türkiye'de en kallavi medya kuruluşları tüm içerik başına bile ödemiyor. Hani bazen büyük büyük gazetelerimizin içeriklerine "bu ne be?" tepkisi veriyorsunuz ya, işte onları harçlık karşılığında lise-üniversite öğrencileri veya asgari ücret altında bir ücret karşılığı gazeteciler hazırlıyor.

Bu sektörde 10 yıldan fazla çalışmış biri olarak, Technopat'ın emeğe saygılı çok çok az sayıdaki medya kuruluşlarından biri olduğunu söyleyebilirim.

Sosyal hayattaki sorumluluklarım nedeniyle ve de ortamdan kopmamak için Technopat'ta gönüllü, ücretsiz ve haliyle sorumsuz ve taahhütsüz çalışmak istedim, kabul etmediler. 2 gün çalıştım diye zorla para vermeye kalktı bunlar, direndim tabii.

Keyifler yerinde olsun, önemli olan o:) Ben buradaki düzeni seviyorum. Mod olmadan önce de seviyordum. Bazı konuların onaylanmamış hallerini bir görseniz, cezalar azmış dersiniz gerçekten:) Biraz düzen iyidir bence:) Gerçekten diğer forumlarda bakıyorum, hangisi soru, hangisi cevap, hangisi reklam... her şey kaos halinde gibi. Konu içerisinde "CTRL + F" ile bulmaya çalışır mı insan sorununu ya:)

Normal şartlarda bu tip görevleri yapan kişilerin ücret beklentisi olmaz, gönüllülük esasına dayalı bir vazifedir. Ancak Technopat kurucularının bu kişilere her ne miktar olursa olsun; belirli bir mebla ödüyor olmaları bile çok hoş bir davranış.

Evet soru basit: Technopat, bünyesinde barındırdığı editör, moderatör kadrosuna yaptıkları iş karşılığı bir ücret ödüyor mu? Yoksa yönetici kadrosunda görevli kişiler "adımız, şanımız, namımız yürüsün, paraya gerek yok" diyerek mi hareket ediyorlar? Eğer böyleyse bu çok saçma değil mi? Yani şöyle düşünün, gününüzün bir kısmını Technopat'a ayırıyorsunuz ve karşılığında hiçbir ücret almıyorsunuz tek beklentiniz isminizin internet aleminde tanınması... Technopat'ta görev almanın bir mağazada çalışmaktan bir farkı yok diye düşünüyorum. Bu bir sorumluluk ve ciddi bir emek. Eğer ücret alınmadan bu sorumluluk alınıp emek harcanıyorsa cidden çok yazık. Ben olsam yapacağım iş karşılığında ne kadar ücret alacağıma bakardım. Yoksa kullanıcı adımın üç beş kişi tarafından hatırlanması için bu işlere girişmek çok büyük mantıksızlık ki bu özgeçmişe eklenebilecek bir deneyim de değil...
Teşekkürler.

Bu arkadaş yöneticilerden biri kesin burdan başka hesap açmış haçlılar gibi ortalığı karıştırıyor admin nerdesin admin. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı