Technopat'ı ne kadar beğeniyorsunuz?

5 üzerinden kaç verirsiniz?

• 5

• 4

• 3

• 2

• 1

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Siyaset ve din tartışmaları...
Yöneticisi, yeni üyesi fark etmeksizin bu tarz tartışmalara giriyorlar.
Tamamen yasaklanmalı bence.
Şimdi bana yasaklayarak düzelmez diyenler olacak ama katılmıyorum.
Konu açıl(a)maz ise tartışma olmaz.
İlk geldiğim zamanlardaki kurallar çok daha iyi idi...

3-4 arası.

Sorunların çözümü kısmında kompleks sorunlara çözüm genelde olmuyor, basitlere ise yığılıyor.
Technopat haberleri çok hoş, en sevdiğim kısımlardan.
Bloglar çok boş oluyor, rehber denen "şeyler", kendine motivasyon yazı bölgesi gibi 2000 başları kişisel tecrübe blogları yoğun.
Belli kategoriler fanlarla dolu.
Moderatörler uyuyor gibi, başlıklarda yazım hataları varken onaylanıyor. Konular daha işlem sırasındayken düzeltilmiyor ya da düzeltmeyle bozuyorlar.
Yanlış bilgi ile ilgili bir rapor yok. Bilginin yanlış olduğuyla ilgili uzun uzun yazmak gerekiyor.

Siyaset ve din tartışmaları...
Siyaset konuşmaktan kaça kaça konuşunca içeri girer olduk, dinden kaça kaça konuşunca ya yobaz ya da hain damgası yer olduk. Bu hassas konular hayatımıza yön veren konular, derinden etkileyen konular. Bunlardan kaçmak yerine denetim altında tartışılmalı, kontrol altına alınmalı. Ha bunu yapamıyorsan, yeterli iş gücün yoksa senin yöntem mantıklı olabilir.

Ben kurallardan rahatsız değilim çokca yazım yanlışı cezası yememe rağmen aynı şekilde moderatörlerde kötü değil beni rahatsız eden bir şey varsa ki onlara bir şey demeye hakkım yok kişisel bir düşünce korsan oyun duyduğu zaman ne olduğuna bile bakmadan korsan oyuna destek yok yazan insanlar.

Yazım yanlışı cezalarından şikâyetçi olan varsa baştan aşağı bir dil bilgisi tekrar etsin. Üniversiteye kadar Türkçe dersini görüyor ve işliyorsunuz.

Bence buradaki sıkıntı diğer forumlara göre kısıtlılık algısı yaratmasıdır. Kitlenin birçoğu akıllı, bunu tahmin edebiliyorum ama radikal karar alınamıyor. Forumda insanlar özgür olmak isterler, konu ismini bile sonradan değiştiremiyorsunuz.

Technopat iyidir ya ben ilk defa böyle bir siteye kaydoldum. Yaklaşık 1 sene oldu çoğu sorunuma çözümü buradan buldum. Kitle konusuna gelirsek bilgisi olmayan insan az yazıyor konularıma genellikle o konu hakkında bilgisi olan insanlar yazıyor. Ve kitlesininde çoğu 15 yaş üstü gibi geldi bana.

Bazen kullanıcılar aşırı tilt edebiliyor onlara ... Şeyler söylemek istiyorsun ama Technopat Sosyal de olduğun aklına gelir.

Genel olarak seviyorum. Sevmediğim özellikleri;
1- Bazen çok gereksiz konu açılıyor ama galiba etkileşim azalmasın diye ses çıkaran olmuyor.
2- Bazen çok kasan insanlar var. Bana bey diyeceksiniz siz diyeceksiniz diye takılan tipler var burası siyaset meydanı değil ki be kardeşim internette takılıyorsun ne bu havalar?

Yazım yanlışı cezalarından şikâyetçi olan varsa baştan aşağı bir dil bilgisi tekrar etsin. Üniversiteye kadar Türkçe dersini görüyor ve işliyorsunuz.

Bence buradaki sıkıntı diğer forumlara göre kısıtlılık algısı yaratmasıdır. Kitlenin birçoğu akıllı, bunu tahmin edebiliyorum ama radikal karar alınamıyor. Forumda insanlar özgür olmak isterler, konu ismini bile sonradan değiştiremiyorsunuz.
Yazım yanlışı olan iletiyi alıntılamak, dil bilgisi düzeyimizle ilişkili kesinlikle.

Forum gayet güzel aslında. Yaklaşık 3 senedir burada aktif durumdayım.

Ama kitle gün geçtikçe inanılmaz kötü hale geliyor.
Forum bomboş konularla dolu.
Çok bilmişlik taslayan üyeler var, hele de yanlış bilgi verdiği halde.
Hele de forumdaki asıl bulunma sebebim olan Mavi Ekran Analizi bölümünde. Zaten bu işi layıkıyla yapan 10 civarı insan vardır şu derya deniz forumda.
Adam yalan yanlış konuşuyor, doğrusunu düzgünce anlatıyorum. Adam sanki 10 yıldır bu işi yapıyormuş gibi gelip bana artistlik yapıyor, sinirden deliye dönüyorum.

Şimdi, gelelim moderasyonla alakalı tüm eleştirilerime...

Moderasyonun da çok ciddi sorunları var.
Burada mesajımı gören hangi moderatör varsa lütfen üzerine alınmasın.
Moderasyon kesinlikle adamına göre rapora dönüt yapıyor.

Moderasyonla aram pek iyi değil. Bunun nedeni ise moderasyon ekibiyle yeri geldiğinde çok fazla aşık atışmasına bağlıyoruz. Bazı üyelere karşı tutum özellikle aşırı sert.
Mesela bana. Hiç kusura bakmayın ve siz de bunu kabul edin.
Sinir oluyorum buna. Mübarek insanlar, siteyle alakalı raporlama yaptığımda bile cevap vermiyorsunuz. Halbuki orada hata gördüğümde söyledim bu kadar.

Bazı durumlarda tutumunuz gerçekten çok sert oluyor, bu konuda sizden ricam biraz daha toleranslı olun. Biliyorum işiniz kolay değil, ama karşınızdaki muhatap olduğunuz kişilerde birer insan.

İyi olduğum hocalarım var, onları tenzih ediyorum ve selam gönderiyorum hepsine.

Ve mesaja bakıp üşenmeden okuyanlara da teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı