Technopat'ta girilen konudan virüs bulaşır mı?

Yani virüs bulaşır mı bulaşmaz mı?
Belirttiğim olayın olması karşısında sadece tarayıcınızdaki verilere erişim sağlanır. Trojan, RAT gibi bir virüs bulaşmaz. XenForo, kullanıcı tarafına çok veri işleten bir sistem tarayıcınızın çökmesi normal. Yani korkmanız gereken bir şey yok.

Bilgisayarı fişe de takma. Ne olur ne olmaz.

Her XenForo sürümü güvenlik açığı içerir. Konularda ve cevaplarda HTML izni adminlerin açıp kapattığı bir şey. Fark edilmeden açılmış olsa, bende kendi sitemden JavaScript ile auto click bir request sayfası oluştursam tarayıcıda aktif bütün cacheleri request kısmında kullanıcıdan istesem, nolur? Farkına bile varır mısınız? Herkesin güvenmiş olduğu bir sitede adminler bunu 1 gün fark etmezse neler ele geçirileceğini bilemezsiniz. Bunlar yapılmış, tecrübe edinmiş şeyler.
Sence Technopat yöneticileri yanlışlıkla HTML izni açacak birileri mi? Ayrıca Xenforo açığı bulunsa hemen kapatılıp güncelleme yayınlanır, öyle senin benim gibi insanlar da bulamaz o açığı.

Sence Technopat yöneticileri yanlışlıkla HTML izni açacak birileri mi? Ayrıca Xenforo açığı bulunsa hemen kapatılıp güncelleme yayınlanır, öyle senin benim gibi insanlar da bulamaz o açığı.
Bak güzel kardeşim, anlamak istemiyorsanız diretmeyin çıkın konudan. Yanlışlıkla HTML izni açmak çok kolaydır, gözünüz seyirir imza izinlerini genişleteyim derken HTML iznine tıklarsınız farkında bile olmazsınız diyorum.
Buraya gir ve güvenlik güncellemelerini incele. XenForo hangi açığı kapattığını söylemiyor. Ama güvenlik güncellemelerini incelersen CSS, XSS gibi fazla tecrübe gerektirmeyen açıkların mevcut olduğunu görürsün. Senin benim gibi derken? Seni bilmem ama ben 2014-2017 yılları arasında vBulletin katiliydim. :)

Geri
Yukarı