Technopat'ta İkinci El Kategorisi Dışında Yapılan Alışverişte Yaşanan Sorun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

imgenius

Kilopat
Merhaba, bu konuyu oluşturan kişi Discord üzerinden %50 indirim ile önce oyun teslimi sonra ödeme şeklinde Cyberpunk 2077 adlı oyunu bana sattı. Parayı IBAN'a yolladıktan 1-2 saat sonra iade mesajı geldi Steam üzerinden. Ve kişi ban yediğini kendi suçu olmadığını savundu. Olaya ait paylaşabileceğim bir kaç ekran görüntüsü var. Ben ve arkadaşım ile birlikte mağdur olan bir kaç forum kullanıcısını da etiketliyorum. Mümkünatıyla birlikte Moderatorlerden suç duyurusunda bulunmak adına bilgi de isteyeceğim. Oyunu yolladıktan sonra kendini yavaş yavaş ifşa etti :D

@Faraenn, @StarlendS

1673557961774.png
1673558061582.png
1673558092369.png
1673558103861.png
1673558122590.png
1673558140205.png
1673558162334.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda mağdur olanlardan biri de benim. Technopat adı altında dolandırıcılık yapıyorlar. Parayı iade istediklerimizde bizim paramız ne olacak diyorlar. Bu nasıl ticaret?
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Dava açarsanız mahkemeden böyle bir talep gelirse ancak paylaşabiliriz. Ayrıca ikinci el kategorisi dışında alım-satım neden yapıyorsunuz? Kurallar çerçevesinde bu durum yasak.

Ben kişiyi Discord'tan eklediğimde henüz o konu kilitlenmemişti o yüzden.

Şimdi Steam'den arkadaş size oyunu atıyor, sonra sizden parasını alıyor, sonra da oyunu iade edip sizden geri mi çekiyor? Vay or...

Hayır hesabı ban yiyor :) Daha da acı.

Konu 35 mesajı bulunmasına rağmen henüz kilitlenmediği için bir sorun teşkil ettiğini farketmeden alımı yapmış bulunmaktayız.

Dava açarsanız mahkemeden böyle bir talep gelirse ancak paylaşabiliriz. Ayrıca ikinci el kategorisi dışında alım-satım neden yapıyorsunuz? Kurallar çerçevesinde bu durum yasak.
Bu konuda haklısınız ama konuda herhangi bir olay olmadığı için alım yaptım. Fakat alımda da bir sorun çıkmamıştı fakat sonradan oyunlar iade edildi mesajı gelince sıkıntı çıktı. Gerekli yerelere başvurumuzu yapacağız.

Merhaba, bu konuyu oluşturan kişi Discord üzerinden %50 indirim ile önce oyun teslimi sonra ödeme şeklinde Cyberpunk 2077 adlı oyunu bana sattı. Parayı IBAN'a yolladıktan 1-2 saat sonra iade mesajı geldi Steam üzerinden. Ve kişi ban yediğini kendi suçu olmadığını savundu. Olaya ait paylaşabileceğim bir kaç ekran görüntüsü var. Ben ve arkadaşım ile birlikte mağdur olan bir kaç forum kullanıcısını da etiketliyorum. Mümkünatıyla birlikte Moderatorlerden suç duyurusunda bulunmak adına bilgi de isteyeceğim. Oyunu yolladıktan sonra kendini yavaş yavaş ifşa etti :D

@Faraenn, @StarlendS

Eki Görüntüle 1631098Eki Görüntüle 1631101Eki Görüntüle 1631102Eki Görüntüle 1631103Eki Görüntüle 1631104Eki Görüntüle 1631105Eki Görüntüle 1631107
Aynen, rastgele birine %50 indirim ile oyun alıyor ve kazancı yok, aynen...

CC ile alıp banını yemiştir, parasını da aklamıştır hesabın üzerinden hesap ban yese ne yemese ne.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı