Technopat'ta neden kadın üye sayısı az?

Ekran Alıntısı.PNG

Bu nickli birinin bu mesaja ifade bırakması çok iyi olmuş ya. Kızgın atsaydı daha komik olurdu :D

Diğerlerinin de dediği gibi, kızların yazılıma, bilgisayara, teknolojiye çok fazla ilgisi alakası yok. Mesela biz nasıl makyajla cilt bakımıyla falan çok ilgilenmiyorsak (İlgilenen erkek elbet olabilir ama çoğunlukla böyle), onlar da bu konularla pek ilgilenmiyor.

Kadınlarda teknoloji merakı yok. Bu süregelen zamanda oluşan ilgi alanlarından kaynaklı, teknolojiye kaç kadın yönelmiş ki zaten geçmiş yıllarda? Kadınlar arasında teknolojinin yaygınlaşması da olağandışı bir durum olmadıkça çok zor.

Merdiven altına laboratuvar kurup orada teknolojiden anlayan kadın üye klonlayacak acaba. Hocam nasıl arttırmayı planlıyorsunuz?
Hocam ben ne yöneticiyim nede moderatör, bunu düşünecek değilim, ileride aklıma fikir gelirse sosyal önerilerine konu açarım.
Hocam yukarıda cevap verdim, kadınlara yönelik konular açılabilir, forumda sadece teknoloji yok, bu forumda erkekler soruyor diye bir kategori bile varsa, her türlü kategori açılabilir demek oluyor.

Hocam yukarıda cevap verdim, kadınlara yönelik konular açılabilir, forumda sadece teknoloji yok, bu forumda erkekler soruyor diye bir kategori bile varsa, her türlü kategori açılabilir demek oluyor.
Şimdi anladım. Ben direkt kafamda "teknolojiden anlayan kadın üyelerin arttırılması" olarak düşünmüştüm, pardon.

Erkekler soruyor kategorisi bu forumun utanç kaynağıdır benim gözümde. En gereksiz kategori. Belki de troll kaynadığı için böyle düşünüyorumdur.

Bence bu zamanla değişebilir, nasıl kadınlar dan otomobil kullanan sayısı arttıysa, iş hayatında yönetici konumuna geldilerse benzer şekilde teknolojiye olan ilgileri de artacaktır diye düşünüyorum. insan zihinsel bir canlı o yüzden herşey mümkün. yani doğasının dışına çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı