Technoqueen alınır mı?

Kasa ve güç kaynağı kötü. SSD olarak ise tam bilmiyorum.( Kronik sorunu hakkında bilmiyorum.)
İşlemci olarak R5 3600 gelse bile alınmaz sistem.

Ayrı ayrı parçaları toplayabilir misiniz?
Yaklaşık 5000 TL bütçem var ancak parçaları ayrı ayrı sipariş edip toplama fikri beni korkutuyor, İtopya gibi siteler üzerinden montaj olayı olursa kendin topla üzerinden yapabilirim.

Hahaha atanlar hayırdır siz?
Sen buraya mahalle ağalığı yapmaya mı geldin arkadaşım? O emoji bırakma butonu oraya boşuna konulmadı. Fikrini beğenmeyen birisi istediği emojiyi koyabilir. Ayrıca yanlış bilgilendirme yaptığın zamanda emoji koyulabilir. Merak etme. Yemedik işlemciyi.

3500X çok kötü bir işlemci 3600 yap...
3600'e yükselteceğimi yazdığım halde bunu yazman ve konudaki insanlara mahalle kabadayılığı yapman hoş değil dostum.
Attığınız sistemde PSU'nun değişmesi gerekli.

Tavsiyem:
Teknobiyotik hakkında kötü yorumlar görmüştüm, böyle bir olay var mıdır veya devam ediyor mudur biliyor musunuz?

3600'e yükselteceğimi yazdığım halde bunu yazman ve konudaki insanlara mahalle kabadayılığı yapman hoş değil dostum.

Teknobiyotik hakkında kötü yorumlar görmüştüm, böyle bir olay var mıdır veya devam ediyor mudur biliyor musunuz?
Trojan olayından bahsediyorsunuz galiba. Yanlış bilmiyorsam o olay çoktan bitti. Teknobiyotik gayet iyidir.

Mesela ne yönden kötü bir işlemci?

Bu yüzden olabilir mi? Tamam siz istediğinizi alıp yanlış olanı yapın size de o yakışır zaten :). Dikkat ederseniz gerek 15FPS farkı, gerek 7000 sıkıştırılmış dosya işleme puanı farkı ve gerekse 4500 çoklu çekirdek puanı farkı var. Kardeşim senin için söylüyoruz bu yetmeyecek 2020 için bu yetersiz. 6 Core 6 thread ile programlarda daha az performans alırsın. Hem 6/12 daha fazla götürür seni.
Ekran Görüntüsü (13).png
Ekran Görüntüsü (14).png
Ekran Görüntüsü (16).png

Bir işlemcinin kötü olmasını sadece C/T yapısı mı belirliyor peki? 🤣

Evet. C/T belirliyor. Ne belirliyor? O zaman neden 1 çekirdek 1 thread işlemciler yok?

Peki linklediğiniz sistemde yükseltme önerir misiniz?
Ben linklemedim ama öneririm 😁 ;
Tam olarak bütçenizi belirtir misiniz? Ona göre önereyim.
Bana kalırsa anakart, B450M S2H ile değişmeli.
SSD, WD Blue 250 GB ile değişmeli. Zaten WD Blue ile değiştirince 8 TL gibi bir fark oluyor. Kasayı en az Aerocool Ore Saturn yapmalısınız. Güç kaynağını highpower 500w yapın. Eğer bütçe varsa direk 600w yapın.

@309999 üzüldüm şimdi. Bazıları gereğinden fazla sinirlenmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı