Tedavi için eve alınan kediyi geri bırakma

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi kapımın önünde 6-7 aylık bir tekir kedi vardı, son zamanda rahatsız gibi duruyordu, veterine götürdüm röntgen çekildi ve muayenesi yapıldı, faranjit olduğu anlaşıldı ama veteriner hekim tarafından minimum 1-2 gün iyi bakılması ve ilacını içmesi gerektiği söylendi. Asıl sormak istediğim aklıma takılan soru ben bu kediye 2-4 gün evde bakacağım az da olsa ev ortamına alışacak, sokağa bıraktığım zaman kaldığı yerden devam edebilecek mi?
Rica ederim konuyla ilgili gerçekten bilgi sahibi olan hayvansever arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, iyi sosyaller.

Not: Kapımın önünde de olsa yemini suyunu verip, aşılarını yaptırıyordum ve aynı şekilde devam edecek.

6-7 ay sokakta yaşadıysa, 2-4 günde evde yaşamaya alışıp sokakta yaşamayı unutması çok zor. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

Anladım, aslında normal yaşamında da pek sokak kedisi gibi yaşamıyor besliyorum, hasta olduğunda ilgileniyorum, çok sevecen bir kedi, sürekli sevdirmek için peşimde geliyor, iyilik yapalım derken kötülük yapmış olmak istemem o yüzden aklıma takıldı, çevrem bilgi alabileceğim çok az insan var.

Sokağa değil barınağa bıraksanız?

Amasya'da yaşıyorum kedi barınağı yok, Samsun'da var lakin barınaklarda bakılacağından kapımın önünde daha iyi bakacağımı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Anladım, aslında normal yaşamında da pek sokak kedisi gibi yaşamıyor besliyorum, hasta olduğunda ilgileniyorum, çok sevecen bir kedi, sürekli sevdirmek için peşimde geliyor, iyilik yapalım derken kötülük yapmış olmak istemem o yüzden aklıma takıldı, çevrem bilgi alabileceğim çok az insan var.

Rahat olabilirsiniz. Genel olarak alıştığı ortamdan kopmazlar. Evde yaşamaya uyum sağlayamaması çok daha olası hatta. O şekilde sürekli besliyorsanız kış aylarında kendi başına kalırsa zorlanacaktır. Yani beslemeye devam edin.

Rahat olabilirsiniz. Genel olarak alıştığı ortamdan kopmazlar. Evde yaşamaya uyum sağlayamaması çok daha olası hatta. O şekilde sürekli besliyorsanız kış aylarında kendi başına kalırsa zorlanacaktır. Yani beslemeye devam edin.
Beslemeyi bırakmam gibi bir şey söz konusu değil zaten tek beslediğim kedi değil sadece bu kediye karşı daha özel davranıyorum, evimde 2 adet rahat yaşamaya alışmış muhabbet kuşu var onlar olmasa alıp evde besleyeceğim ama şu 2 gün bana bunun pek mümkün olmadığını gösterdi.

Geri
Yukarı