Tedavide kullanılan ilaçlar yüzde ne kadar kalmalı?

berkealtintass

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, birkaç gün önce saçlı derimde egzema ve yüzümde de deri dökülmesi olduğu için doktora gittim bana birkaç merhem verdi. Bu merhemleri yüzüme sürdüğümde çok fazla yanma yapıyor ve rahatsız ediyor. Doktor sabunla yüzünü yıkama dedi, bu ilaçlar yüzümde ne kadar kalmalı ve normal su ile yıkadığımda çıkmıyor hala yüzümde kalıyor ve bu beni rahatsız ediyor ne yapmalıyım? Bilen birileri yardımcı olabilir mi?

İlaçlar: Tacrolin %0.1 merhem (takrolimus monohidrat)
Momecon %0.1 pomat (mometazon furoat)

Saç için çözüm Head and shoulder Clinical Strength bu şampuanı sürekli kullanman lazım kullandığın sürede egzema tekrarlamıyor. Tacrolin banada vermişti doktor diğer kortizonlu ilaçlara göre çok ağır diye kullanmadım.

Başkan sorumu yanlış anlamışsınız hangi ilacı kullanayım demiyorum, ilaç yüzümde kalıyor ve sadece su ile yıkadığımda falan geçmiyor. Doktor sabun ile yüzünü yıkama dediği için duş alıyorum ilaç çıksın diye şampuan ile çıkıyor. Bu ilaç ne kadar süre yüzümde kalmalı yani onu soruyorum. Rahatsız ediyor ve yakıyor çünkü, yüzümü temizlemek istiyorum.

Başkan sorumu yanlış anlamışsınız hangi ilacı kullanayım demiyorum, ilaç yüzümde kalıyor ve sadece su ile yıkadığımda falan geçmiyor. Doktor sabun ile yüzünü yıkama dediği için duş alıyorum ilaç çıksın diye şampuan ile çıkıyor. Bu ilaç ne kadar süre yüzümde kalmalı yani onu soruyorum. Rahatsız ediyor ve yakıyor çünkü, yüzümü temizlemek istiyorum.
İlaçların prospektüsünü okudunuz mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı