Tehdit E-Postası

ESAT-HERO

Hectopat
403063

Bana böyle bir e-posta gönderdi ve para vermezsem bilgilerimi çalacağını söyledi bana pek inandırıcı gelmedi zaten attığı şifreyi 3 yıl önce değişmiştim ama yine de size bir danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bunun kuru bir tehdit mesajı olduğunu belirtmekle başlayayım.

Konuda bahsi geçen şifre muhtemelen e-posta veya oyun hesabı ile alakalıdır. Bu bilgilere kayıt olduğun ve bilgileri ele geçirilen bir siteden ulaşmış olabilirler.

Buradan da hesabınızın veya şifrenizin çalınıp çalınmadığına bakabilirsiniz; https://haveibeenpwned.com

Güvenilir bir sitedir.

Benim size tavsiyem kullandığınız e-posta adresini ya da şifrenin alâkalı olduğu hesabın şifresini değiştirip iki adımlı onaylamayı etkinleştirmek olacaktır. Tabii bu özellik mevcutsa.

Gelen mesajı da silebilirsiniz. Kesinlikle cevap falan vermeye kalkmayın, direkt imha edin.

Bana da zaten pek inandırıcı gelmemişti ama yine de insan bir tırsıyor. Şimdi içim rahatladı herkes çok teşekkür ederim.(Şifreleri bir değiştireyim tekrardan ne olur,ne olmaz)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı