Tehdit eden birine ne yapılmalı?

Evinden uzak bir yerdeyse, gücün yetiyorsa bir güzel döv sonra da uzaklaş. Bu dediğim eğer o sana temas ederse. Sözlü olarak karışırlarsa hiç bulaşmamak en iyisi.

Geçen gün bir yerden geçerken rahatsız ettiğimiz bahanesi ile 2 kişi yanımıza gelip, bizi tehdit edip enseme orta şiddette vurdu. Nedense bir anda bir şey yapamadan oradan uzaklaştım. Birkaç gündür bir daha böyle bir şey olsa ne yaparım, nasıl kendimi savunurum diye düşünüyorum. Ne yapabilirim? Aslında kavga edebilirdim ama belli mi olur çakısı olur bıçağı olur diye uzaklaştım. Son olarak sözlü kavgalarda bile kendimi savunamıyorum. Kalıplıyım ama durmadan geleceği düşünüyorum ya iterse de kafamı bir yere çarparsam diye ya da tam tersi şekilde ben iterse.

Özür dileme kimseden! Bir daha oradan geçme geçeceksende bir daha bulaşacaktır sana çünkü bir şey yapamamıssın ona neyse anında yüzüne atabildiğin kadar hızlı ve seri şekilde yumruk at. Feleği şaşacaktır yere düşünce kaç kalkarsa kötü olur çünkü. Tabii öneri bu ayrıca kalabalalık gez 8-9 kişi falan neyse en yakın zamanda spora git ama dövüşlü.

Geçen gün bir yerden geçerken rahatsız ettiğimiz bahanesi ile 2 kişi yanımıza gelip, bizi tehdit edip enseme orta şiddette vurdu. Nedense bir anda bir şey yapamadan oradan uzaklaştım. Birkaç gündür bir daha böyle bir şey olsa ne yaparım, nasıl kendimi savunurum diye düşünüyorum. Ne yapabilirim? Aslında kavga edebilirdim ama belli mi olur çakısı olur bıçağı olur diye uzaklaştım. Son olarak sözlü kavgalarda bile kendimi savunamıyorum. Kalıplıyım ama durmadan geleceği düşünüyorum ya iterse de kafamı bir yere çarparsam diye ya da tam tersi şekilde ben itersem diye.
Sen de onu tehdit et. Açığını bulun :D.

Yanınızda kasap bıçağı ve glock ile gezerseniz sorununuz ortadan kalkabilir.
Ve ya sizlere vurduğunu kanıt alın, bütün arkadaşlarınızı toplayıp..... Neyse.

Şaka bir yana bu tür zorbalara çözüm bulmak zor. Sizleri korkuttuğunu düşünüp daha çok yapacaktır. Kafa çıkarın. Yoksa biraz zor çözülür.

Geçen gün bir yerden geçerken rahatsız ettiğimiz bahanesi ile 2 kişi yanımıza gelip, bizi tehdit edip enseme orta şiddette vurdu. Nedense bir anda bir şey yapamadan oradan uzaklaştım. Birkaç gündür bir daha böyle bir şey olsa ne yaparım, nasıl kendimi savunurum diye düşünüyorum. Ne yapabilirim? Aslında kavga edebilirdim ama belli mi olur çakısı olur bıçağı olur diye uzaklaştım. Son olarak sözlü kavgalarda bile kendimi savunamıyorum. Kalıplıyım ama durmadan geleceği düşünüyorum ya iterse de kafamı bir yere çarparsam diye ya da tam tersi şekilde ben itersem diye.
Kusura bakma, ensene vurdu kısmını duyunca ufak bir gülme geldi.
Öncelikle yaşın kaç?
16 yaşından beri kick box ile uğraşıyorum. Bir kavga anında eğer kavgadan pek anlamıyorsan yapacağın tek şey, emanete vurabildiğin en sert tekmeyi vurmaktır. Kaval kemiğini denk getirebilirsen, hiç bir baba yiğit oradan bir atak yapamaz. Oracıkta yığılır. Eğer ben anlarım vs dersen, direkt olarak burnuna yumruk atmaya bak. Burun en hassas yerlerden biridir. Burnuna vuracağın sert darbe ile gözleri yaşarır ve boş bulunur. Boş bulunduğu an sen de armut toplamayacaksın tabii ki.

Geri
Yukarı