Tek 3070 ile Mining Yapılır mı?

Canini sikmak gibi olmasin ama current 68 / junction 76 ise Memory muhtemelen 100 dereceyi goruyordur sizin ve bence saglikli degil. Guneydogudayim ben de havalar epey sicak ve kartlar 50 derece civarinda, Memory ise 84.

Benm de 88 civari oluyordu yarin sabah unutmazsam goruntu paylasirim, normalde benim de kart 60'i pek gecmezdi, ama oyunda oynadigim zamanlar cikiyor buralara ve oyunu yeni kapatmis yataga gecmistim. Sabaha kadar mining yapsin, sabah hem GPU, hem VRAM sicakliklarini paylasirim.

Edit: Simdi aklima geldi bende VRAM sensoru yoktu, tahmini olarak kart 55-60 sa VRAM 85-90 diyordum :D.

Canini sikmak gibi olmasin ama Current 68 / Junction 76 ise Memory muhtemelen 100 dereceyi goruyordur sizin ve bence saglikli degil. Guneydogudayim ben de havalar epey sicak ve kartlar 50 derece civarinda, Memory ise 84.
Yeni kartlarda memory 110 dereceye kadar sıkıntı çıkarmıyor.110 derece sonrası korumaya geçiyor MHs düşürüyor.Kendi kartım105-108 arası sabit çalışmakta problem yok.

Kartta oyunlarda performans düşüşü oldu mu yada teknik bir sıkıntı yaşadınız mı? ben mem clocka oc yapmadan sadece voltaj düşürerek yapmayı düşünüyorum

LHR değil Gigabyte 3070 gaming OC versiyonu ama 3080ti alabileceğimi sanmıyorum
Dostum 14000 civarına satılıyor o kartlar. Ethereum bu kadar artmışken 15 zorlayabilirsin belki.
Kendim de ekran kartı aldığım için son zamanlarda Amazon'daki fiyatları takip ettim.
13000'e Sea Hawk 3080, 12.000'e TUF 3080 vs. alınabiliyordu. Stoklar az olduğu için hızlı bitiyor. 1-2 gün bilgisayar başına oturup bununla uğraşman gerekir.
3080 Ti da 15-16 bin civarında.
Canini sikmak gibi olmasin ama Current 68 / Junction 76 ise Memory muhtemelen 100 dereceyi goruyordur sizin ve bence saglikli degil. Guneydogudayim ben de havalar epey sicak ve kartlar 50 derece civarinda, Memory ise 84.
Kartı RTX 3070. GDDR6 bellekler kullanıyor. O kadar ısınmaz. 3070 Ti olsa haklı olurdun.

Tek 3070 ile mining yapılır mı? Hedefim karta zarar vermeden giderlerle beraber 2000 TL gibi bir rakama ulaşmak. Bu mümkün müdür?
Ayda elektrik giderini çıkınca 1000 ₺ bırakır.
Karta bir zarar vermez.
Ben 3070 ile Şubat ayından beri mining yapıyorum.
59-60 C aralığında tutuyorum.
24 saat çalışıyor.
Bu zamana kadar yapmaman hata.
Mining yap ve gelen para ile hem ihtiyaçlarını karşıla, hem de PC ekipmanlarını yenile.
Yeni ekran kartı bile alabilirsin.

Yeni kartlarda memory 110 dereceye kadar sıkıntı çıkarmıyor.110 derece sonrası korumaya geçiyor MHs düşürüyor.Kendi kartım105-108 arası sabit çalışmakta problem yok.

Evet onu biliyorum. Zaten 100+ dereceye cikan Memory sicakligi oldurmez ama ugrastirabilir cunku:

Devamli olarak aylarca bu sicakliklarda calismasi thermal padleri cok cabuk yipratir diye dusunuyorum. Yenilemek gerekir, garantili urunse eger vidalar sokuldugunde garanti de gider vs.

Ayrica evi bile isitiyor mubarek. Bir ay once farkli bir evdeydim ve klima vardi. Olcmedim ama saniyorum ki +/-5 derece kadar sicakligi artiriyordu diger odalara gore.

Son olarak, tabii ki herkesin kendi yolu yordami farkli, ben biraz daha titizim sanirim bu konuda. Elimi backplate e koydugumda canimin yanmamasi benim kistasim :D

İyi forumlar.

Acer Nitro 5 RTX 3070 100W bir laptop ile mining yapıyorum.
49 mh ve 65/67 derece arası çalıştırıyorum şu an.

Bilgisayarı 15500'e aldım şu anki gibi giderse 14 ayda parasını çıkarıyor bilgisayar.
Bakalım süreç nasıl ilerleyecek. Zaten 10 binlik bilgisayar alacaktım mining yapayım diye 15.500'e çıktım alıp geçtim vallahi. :)

Evet onu biliyorum. Zaten 100+ dereceye cikan Memory sicakligi oldurmez ama ugrastirabilir cunku:

Devamli olarak aylarca bu sicakliklarda calismasi thermal padleri cok cabuk yipratir diye dusunuyorum. Yenilemek gerekir, garantili urunse eger vidalar sokuldugunde garanti de gider vs.

Ayrica evi bile isitiyor mubarek. Bir ay once farkli bir evdeydim ve klima vardi. Olcmedim ama saniyorum ki +/-5 derece kadar sicakligi artiriyordu diger odalara gore.

Son olarak, tabii ki herkesin kendi yolu yordami farkli, ben biraz daha titizim sanirim bu konuda. Elimi backplate e koydugumda canimin yanmamasi benim kistasim :D

İyi forumlar.

Ya açıkçası ben de hem kartı kullanayım hem mining yapayım kafasında başladım bu işe, şimdiye kadar karta ödediğim paranın fazlasını kazandırdı. Günde 1-2 saat oyun oynuyorum(mninig+oyun) o ara sıcaklık 10 derece kadar artıyor fakat oyunu kapatınca normale dönüyor. Bundan sonra oyun oynarken miningi durdururum ben de.

Hiç sorun yaşamadım, ilk taktığım gün kaç FPS alıyorsam o kadar alıyorum. Zaten sıcaklık değerlerini sık sık takip ediyorum.

Eki Görüntüle 1156745

Sıcaklık değerleri bunlar, açıkçası zaten açıp oyun oynasam bile zaten bu değerlere çıkacak kart, birçok insan mining denilince sanki kart 7x24 95 derecede çalışacak gibi düşünüyor fakat benim gibi karta zarar vermeden uzun süre mining yapmak ta mümkün. Fakat bunun tek zorluğu ilk gün oluyor, ilk gün voltajı yavaş yavaş düşürüp mhs değerini çok öldürmeden fakat kartı da fazla ısındırmadan bir ayar yapmanız gerekecek o ayarlardan sonra zaten hep aynı ayarda çalışır.

Not: Mining yaparken DotA falan oynayabiliyorum fakat çoğu oyunda sıkıntı çıkıyor. Oynadığınız oyunlara göre oyuna girerken kapatır öyle girersiniz.
Bu sıcaklıklar mining için çok fazla. 68 derecede mining yapıp karta zarar vermiyorum diyemezsiniz. Fan hızınız çok düşük onu yükseltin gerçekten zarar vermiyorum diyebilmek için.

Geri
Yukarı