Tek 3070 ile mining yapılır mı?

MasumPatates

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, halihazırda oyun oynadığım 3070'li bir sistemim var. Bilgisayarı kullanırken arkada aynı zamanda mining yapsam sisteme ne tür zararları olur? Ömründe ciddi bir azalma olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, halihazırda oyun oynadığım 3070'li bir sistemim var. Bilgisayarı kullanırken arkada aynı zamanda mining yapsam sisteme ne tür zararları olur? Ömründe ciddi bir azalma olur mu?

Fek önermem tek 3070 hem getirisi az olur hem de değmez boşuna uğraşma zaten gelirler düşük.

Ekran kartları oyunlarda da yıpranır. Sen sanıyorsun 4 sene önce aldığın ekran kartı seni 5 sene daha götürecek :D

Sanırım anlaşamıyoruz. Oyun oynayınca da o zaman garanti gidiyor. Ben kaç yıl götürecek ya da öyle bir şey demedim zaten garanti durumunu belirttim. Örneğin PNY kartlar için ben bilmiyordum bunu fakat mining yaparken ekran kartı kullanılıyor oyun oynarken de aynı şekilde tak diye garanti bitiremezler.

Ekran kartları oyunlarda da yıpranır. Sen sanıyorsun 4 sene önce aldığın ekran kartı seni 5 sene daha götürecek :D

HD 5470'im beni götürmüştü en sonunda ben bozmuştum 😀 halihazırda bir süre sonra ısınma sorunları benzeri sorunlar falan olur ama bakımları yapılıp güncel güvenlik programlarıyla uzun bir süre aynı ekran kartını kulllanabilir bir sorun olmaz mining yaparsa ama yıpranır o kart.

1.5 sene önce 1500TL'ye 2. el Vega 56 almıştım. 1 sene kart ile 60C'yi geçmeden oyun oynadım ve mining yaptım. Benden önceki sahibi de mining yapmış. Kartın çekirdeği çok güzel OC kaldırıyordu. Hala aynı ayarları aynı şekilde kaldırıyordu ve hala en verimli kartım Vega 56 Nitro idi. Fiyatlar artmadan önce bir tane daha Vega 64 almıştım. Fiyatlar artınca kartı 8K'ya satmak miningden daha mantıklı geldi ve 56'yı sattım.

Yani kartın ısısını kontrol altında tuttuğunuz sürece zarar vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı