Tek alışveriş için İninal almak

Yani her ay verdiğim 2 TL'ler geri mi verilecek?
Normalde Papara Kartta aylık ücret 1₺ kesiliyor. Kullanmazsan kesilmiyor. Bu yıl sonuna kadar kullanım ücreti kesilmeyeceğini söylediler. Yani kartı ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Buna ek olarak, yeni kart satın alanların ödediği 10₺ ücreti karta geri iade etmekteler.

Bir arkadaş içine para atmazsan bir sonraki ay içine para attığında ondan kesiyor gibi bir şey demiş yanlış bilgi karta para attığınızda ay sonunda kartın içinde 2TL veya daha fazla varsa 2TL çekiyor kartta para beklettiğiniz için yoksa hiçbir şekilde borç birikmiyor. Ay sonuna kart içinde para bırakmamaya çalışın ve mümkünse parayı atmlerden atın makbuz da almayın makbuz alınca ekstra ücret kesiyor.

Bir arkadaş içine para atmazsan bir sonraki ay içine para attığında ondan kesiyor gibi bir şey demiş yanlış bilgi karta para attığınızda ay sonunda kartın içinde 2TL veya daha fazla varsa 2TL çekiyor kartta para beklettiğiniz için yoksa hiçbir şekilde borç birikmiyor. Ay sonuna kart içinde para bırakmamaya çalışın ve mümkünse parayı atmlerden atın makbuz da almayın makbuz alınca ekstra ücret kesiyor.
Makbuzdan kastınız fiş mi?

Sanırım evet bankamatik yükleme işlemi bittikten sonra makbuz alınsın mı diye bir soru soruyor evet derseniz yüklemeye dair fiş (belge) veriyor ama karttan ücret kesiyor.
Sanırım evet bankamatik yükleme işlemi bittikten sonra makbuz alınsın mı diye bir soru soruyor evet derseniz yüklemeye dair fiş (belge) veriyor ama karttan ücret kesiyor.
Hayır kesmiyor aslında.

Normalde Papara Kartta aylık ücret 1₺ kesiliyor. Kullanmazsan kesilmiyor. Bu yıl sonuna kadar kullanım ücreti kesilmeyeceğini söylediler. Yani kartı ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Buna ek olarak, yeni kart satın alanların ödediği 10₺ ücreti karta geri iade etmekteler.

Konuyu sonradan patlattığım için beni affedin fakat ben almayı düşünüyorum ve bir kaç sorum var.

1- İban Numarası var galiba, internetten satış yaparak geliri bu karta aktarabilir miyiz?
2- Para yükleme ve çekme noktalarında işlem ücreti alınıyor mu? Alınıyorsa ne kadar alınıyor?
3- Para çekme özelliğiyle nakit para alınılabiliyor mu yoksa sadece başka bir hesaba aktarım mı yapılabiliyor?
4- Bir de ben başvuru yapıp çipli kart almayı düşünüyorum, fakat hafta içi eve 4'te dönebiliyorum ve 15 yaşındayım, imza vermem gerekiyor herhalde, kuryeye belirli bir saat aralığında gelmesini söyleyebilir miyim?

1- İban Numarası var galiba, internetten satış yaparak geliri bu karta aktarabilir miyiz?
IBAN numarası bulunmuyor. Papara numaranız bulunmakta. Bununla Papara kart kullanan kişilerle para aktarımı gerçekleştirebilirsiniz.

2- Para yükleme ve çekme noktalarında işlem ücreti alınıyor mu? Alınıyorsa ne kadar alınıyor?
Para yüklemeyi kartsız olarak yaptığınızda, yani direk Papara'nın hesap bilgileri ile onların hesabına yatırdığınızda ücret kesilmiyor. Birkaç dakika sonra para kartınıza aktarılıyor. Eğer kartı takıp yüklerseniz yanlış hatırlamıyorsam 1₺ + %10 gibi bir ücret kesiliyor. Para direk kartınıza geçiyor.

3- Para çekme özelliğiyle nakit para alınılabiliyor mu yoksa sadece başka bir hesaba aktarım mı yapılabiliyor?
Parayı ATM aracılığı ile nakit olarak alabilirsiniz. Para çekme ücreti olduğunu da belirteyim.

4- Bir de ben başvuru yapıp çipli kart almayı düşünüyorum, fakat hafta içi eve 4'te dönebiliyorum ve 15 yaşındayım, imza vermem gerekiyor herhalde, kuryeye belirli bir saat aralığında gelmesini söyleyebilir miyim?
Eğer kurye ile iletişime geçebilirseniz mümkün olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam kart için bir belge imzalatıyordu. Bunu sizin imzalamanız gerekiyor. Kurye geldiğinde evde yoksanız, evdeki biri kuryeye durumu açıklasın. Eğer sizin imza atma zorunluluğunuz yoksa o kişi alır. Zorunluluk varsa kurye daha sonra gelecektir veya bir noktadan almanızı söyler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı