Tek anakartta iki ekran kartı mining sistemi kurmak

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. ASUS TUF B450-Plus Gaming anakartım var. Ekran kartı alıp 2 adet 3060 Ti benzeri mining yapmayı düşünüyorum. Çift ekran kartı slotum var, normal PC kasasında yapmayı planlıyorum. Bu mümkün mü, hızda düşme olur mu? Bununla ilgili yeterli bilgiye ulaşamadım. Ring yapmadan derli toplu kasa içerisinde olmasını istiyorum çünkü halihazır da güzel bir sistemim var. 3080 alıp tek kartla mı madencilik önerirsiniz? Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. ASUS TUF B450-Plus Gaming anakartım var. Ekran kartı alıp 2 adet 3060 Ti benzeri mining yapmayı düşünüyorum. Çift ekran kartı slotum var, normal PC kasasında yapmayı planlıyorum. Bu mümkün mü, hızda düşme olur mu? Bununla ilgili yeterli bilgiye ulaşamadım. Ring yapmadan derli toplu kasa içerisinde olmasını istiyorum çünkü halihazır da güzel bir sistemim var. 3080 alıp tek kartla mı madencilik önerirsiniz? Görüşlerinizi bekliyorum.
Düzgün bir kasa içerisinde olmasını istiyorsan bir tane 3080ti al. Kapalı kasanın içinde iki kart çok ısınır.

Kartın getireceği yaklaşık parayı hesaplayan sitelerden hangisinin daha avantajlı olduğunu görebilirsiniz. Nicehash var mesela.
Teknik açıdan soruyorsanız kasa içinde 2 kart ısınma yapar muhtemelen. Çünkü zaten yüksek güçte çalışacaklar. Ayrıca anakarttaki slotlara da 2 kartın takılabileceğinden emin olun.

Kartın getireceği yaklaşık parayı hesaplayan sitelerden hangisinin daha avantajlı olduğunu görebilirsiniz. Nicehash var mesela.
Teknik açıdan soruyorsanız kasa içinde 2 kart ısınma yapar muhtemelen. Çünkü zaten yüksek güçte çalışacaklar. Ayrıca anakarttaki slotlara da 2 kartın takılabileceğinden emin olun.
Kasanın içinde hava sirkülasyonu için fanlar mevcut, bu dediğiniz tam doğru olmayabilir. Dışarıda ekstra tozlanacaktır. fanların ömrü daha hızlı tükenecektir. Çıkardığı sesi ve kablo görüntü kirliliğini saymıyorum bile.

Kasanın içinde hava sirkülasyonu için fanlar mevcut, bu dediğiniz tam doğru olmayabilir. Dışarıda ekstra tozlanacaktır. fanların ömrü daha hızlı tükenecektir. Çıkardığı sesi ve kablo görüntü kirliliğini saymıyorum bile.
Kartların tozlanması veya çirkin görüntü belleklerinizin soğuk lehime düşmesinden daha iyidir. Fan ömrü kasa içindeyken daha kötü etkilenecek bu arada, daha yüksek devirde çevirmeniz gerekecek çünkü daha fazla ısınacak.
Sorunuza gelirsek aynı kasa içinde 2 ekran kartı ile mining yapılabilir evet, hızda bir düşme vs olmaz ama ne kadar mantıklı orası size kalmış.

Isınma olur tezinden sonra, tekli 3080 yada 3080 ti daha mantıklı geldi. Her zaman mining değilde arada oyun vs her şey için kullanmak istiyorum açıkçası. Aylık 1500-2000 tl maksimum hedefler. Bu arada güncel güzel bir PC im var sadece ekran kartım yok.

5 adet kart takılabilir. O küçük yerlerede riser ile bağlayacaksınız. sıcaklığı hiç düşünmeyin riser ile uzatırsınız kasa dışında daha soğuk oluyor.

Geri
Yukarı