Tek arkadaşımla küstüm arkadaşım kalmadı

Discord kullanıyorum. Steam var bir de. Sosyal hesap kullanmıyorum. Numaramı verebilirdim ama buradan vermek doğru olmaz, ki moderatörlerden de uyarı alırım. Nasıl görüşeceğiz?

Valla bende de Discord yok. Instagram olurdu ama kullanmıyorsun. En mantıklı yol numara vermek ama o da sıkıntılı. Bilemedim yani ama mutlaka yazışmak istiyorum.

Yaşım 17 Antalyalıyım ama ayrıntısını buradan konuşmayalım.
Vallahi kardeşim ben 24 yaşındayım. Psikolojinden de anlarım az çok. Kendim anksiyete, depresyon, panik atak ve uyku terörü gibi şeyler yaşamışlığım var. Çok da okurum psikoloji üzerine. O yüzden seni de anlayabileceğimi düşünüyorum. Sosyofobi de var çok abartılı olmasa da. Ama seninle nereden etkileşime geçeceğimi bilmiyorum. Özelden mesaj atma da yok galiba.

Vallahi kardeşim ben 24 yaşındayım. Psikolojinden de anlarım az çok. Kendim anksiyete, depresyon, panik atak ve uyku terörü gibi şeyler yaşamışlığım var. Çok da okurum psikoloji üzerine. O yüzden seni de anlayabileceğimi düşünüyorum. Sosyofobi de var çok abartılı olmasa da. Ama seninle nereden etkileşime geçeceğimi bilmiyorum. Özelden mesaj atma da yok galiba.

Aynen ben de baktım da özelden yazma yok herhalde. Numaranı yazsan veya numaramı yazsam diyeceğim ama işte :/

Bu içine ettiğimin dünyasında kaybetmekten korkarsan kaybedersin bu kadar basit bazı şeyleri umursamıyacaksın ailen dışında en yakın dediğin arkadaşının bile ufakta olsa senden bir menfaat beklentisi vardır bu dünya menfaat dünyası kendi işini ve paranı kazanmadığın sürece arkadaş edinmek zorundasın sende menfaat arayacaksın,kız arkadaşların olacak.Kardeşin ve ailen gibi arkadaşların olacak ama hepsi bir an sonlanabilir şu an etkilenmen normal kardeşim ama işini ve paranı alabildiğin sürece bunlar sana daha az acı verecek emin ol.

Yakınında Instagram kullanan biri varsa 2 dakikalığına bana ulaş telefon numaramı yazayim sonra da WhatsApp'tan yazışırız. Anca böyle olabilir.

Lustral Special kullanmıştım ben. Obsesif kompulsif bozukluktan ve gece terörleri geçirdiğimden dolayı. Prozac seni rahatlatabilir bu konuda. Esmax da iyidir, sosyal fobiye iyi gelir. Lan ne çok ilaç kullanmışım ben 😒
Steam kullanıyorsan ID vereyim istersen, dertleşebiliriz.
Lustrali Special i kullanıyorum aynen ve normalde o ilaç 100 mg olmasına rağmen 150 mg yani 1 buçuk doz alıyorum yine fayda etmiyor...

Lise 3. sınıf öğrencisiyim şu ana kadar hiç bu kadar samimi bir arkadaşım olmamıştı zaten sosyal fobim var. Benimle arkadaş olan kişilere kendimi borçlu hissediyor gibi bir şeyim neyse. Bu arkadaşımla kafam uyuşuyordu her şeyi konuşabiliyordum sadece onunla okul çıkışı bir yerlere gidiyordum ama ben bu kişi ile bir sebepden dolayı şu an konuşmuyorum. Haklı olan da benim fakat o kendi arkadaşlarına falan kendisini haklı olarak inandırmış ve benimle konuşmasa bile arkadaşları falan bana sürekli eşek şakaları yapıyor. Mesela bu çocuk arkadaşına benim istemediğim bir fotoğrafımı çektirdi ve babana göstereceğim diye söylüyor. Benden zorla telefonumu almaya çalışıp ailemin numarasını falan öğrenmeye çalışıyorlar. Tabii bunları şakadan yapıyorlar ama eşek şakası yani benim hoşuma gitmiyor ama baş da edemiyorum. Örneğin enseme vurulmasından hiç hoşlanmam ama artık bana bunu yaptıklarında ses edemiyorum, ne diyeceğimi bilmiyorum. Halbuki benim o küstüğüm çocuğa hic bir zararım yok ama onlar benim hoşlanmadığım şeyler yapıp şakadan da olsa beni mutsuz ediyorlar bunu dile getirmeme rağmen. Başka arkadaşım da olmadığı için okulda biraz yalnız kalıyorum sizce böyle bir durumda ne yapmalıyım? Bu soru size tuhaf gelebilir ama hayatımda ilk kez okuldan sonra dışarı çıkabilecek kadar ilerlettiğim bir arkadaşımı kaybedince ve bana maddi manevi zararı dokunmaya başlayınca çok üzüldüm böyle bir durumda ne yapmalıyım tavsiye verir misiniz biraz teşekkür ederim hepinize.
Aynısı benim başıma geldi allahtan yarım sene okuduk bu sene ayrıldım bir şey yapma ben genellikle tenefüste kafamı koyuyorum uyumasam bile bide gülümse dokunurlarsa yapma falan de yoksa hocaya söyle senin elin tutmuyormu :D

Benim de sadece okulda bir tane arkadaşım var. Şöyle söyleyim hiç kayıt olmak istemediğim okula zorla gönderildim. Dedim bari geldim sınıftakilerle iyi geçeniyim. Bir ara iyi gitti. Küçük bir olay oldu benim yapmadığım ve birkaç kişi hariç düşman oldular. Zaten sonra hepsinin gerçek yüzünü gördüm. Hepsi içten çirkin insanlar bende aman dedim sıçıyım bu okula deyip. Sınıfta birkaç kişi hariç arkadaşlık yapmıyorum. Birkaç kişiden biriyle arkadaşlık yapıyorum onla da iyi geçindiğimden. Seneye okul değiştirmeyi düşünüyorum. Zaten o okula hiç ama hiç isteğimlede gitmedim ve gitmiyorum. Eski okulumda okulu sevmesem bile kalkar isteyerek giderdim. O okulda ki herkesle iyi anlaşırdım. Birkaç kişi hariç onlarda okuldaki kimseyle anlaşamıyolardı. Bu sene coronadan okullar tatil olunca o kadar çok sevindim ki. Berbat okuldan kurtuldum diye ama bir andanda üzülüyorum ölen insanlara. Bir sevindim bir sevinmedim. Ama o okuldan kurtulduğum için aşarı derece mutluyum.

Geri
Yukarı