Tek başına Windows Defender iyi mi?

Normalde hiç antivirüs kullanmayan ben, geçenlerde Kaspersky Security Cloud Free ürününü kullanmaya başladım. Boşta 25MB RAM yiyor, Defender ise bende 200 civarı. Fazla söze gerek yok. Malwarebytes antivirüs değildir! Boşuna açık tutmayın. Haftada 1 tarama yapın gerisinde kapatın.

Güvenli sitelerde dolaşırsan bir şey olmaz, diye bir dünya yok. Bir anda virüs sizi vurduğunda görelim bakalım güvenli siteler kurtarıyor mu :) sisteminizde güvenilir bir av kesinlikle olsun.

Ne yapacağım peki hocam. Kaspersky çok iyi bir uygulama ama çok kastırıyor bilgisayarı. Çözümü yok mu bari çözümü uygulayayım.

Normalde hiç antivirüs kullanmayan ben, geçenlerde Kaspersky Security Cloud Free ürününü kullanmaya başladım. Boşta 25MB RAM yiyor, Defender ise bende 200 civarı. Fazla söze gerek yok. Malwarebytes antivirüs değildir! Boşuna açık tutmayın. Haftada 1 tarama yapın gerisinde kapatın.

Bende de aynı. Çok az RAM ve CPU gösteriyor ama kastırıyor ilginç bir şekilde.

Çok değil ama yazı yazarken falan kasarak yazıyorum. Sorunu hala çözemedim. Her şeyi yaptım. Sistemim de yeterli herkeste böyle oluyormuş sanırım ne yapacağım bilmiyorum. Windows Defender'e de pek güvenmek istemiyorum.

Yanlışlıkla tıklarsam?

O senle alakalı bir durum ben ESET nod32 antivirüs kullanıyorum ve cidden bazen kasma hissiyatı veriyor bilgisayarda, süresi bitince Defender geçeceğim.

Riskli aktivite yapıp yapmaman bir şeyi değiştirmez, Defender en iyi antivirüs programları arasında adından bahsettirecek kadar geliştirdi kendini. Buna ek olarak bulut koruma düzeyini arttırmak gibi çeşitli ince ayarları tek tuşla yapabileceğin ConfigureDefender adında ufak bir araç Github'da mevcut.

Ne yapacağım peki hocam. Kaspersky çok iyi bir uygulama ama çok kastırıyor bilgisayarı. Çözümü yok mu bari çözümü uygulayayım.

Bende de aynı. Çok az RAM ve CPU gösteriyor ama kastırıyor ilginç bir şekilde.
Yapılandırılmış Comodo IS Öneririm gayet sağlamdır ve hafifdir.

Evet, yeterli. Bu sistemde kasacağını düşünmüyorum. Psikolojik olabilir mi?

Hayır. Cidden kasıyor. Youtube'de video izlerken zor açıyor. Yazı yazarken donarak yazıyor. Kaspersky'i kapatınca aniden düzeliyor. Geri açtıktan 10-15 dakika sonra geri kasmaya devam ediyor. İnce ayarları yaptım. Hala kasmaya devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı