Tek bilgisayarı 2 farklı bilgisayar olarak kullanmak

CüneyttK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Arkadaşlar söyle bir sistemim var; RTX 3070, Ryzen 7 5800X, 16 GB 3600MHz RAM,(2X)1TB M.2 SSD, ASUS ROG STRIX B550-E anakart, 27 inç bir monitörün onun yanında da bir TV var Corsair cxf 750+80W PSU var. Ben bu PC'yi 2 PC olarak kullanabilir miyim? Atıyorum 1 tane daha ekran kartı alıp örneğin GTX 1050 Ti takıp 1TB SSD ve 8 GB RAM'ı ayırıp ayrı bir PC olarak kullanabilir miyim? Kardeşimle paylaşmak amacım bazı ortak oyunları onunla oynamak istiyorum. İşlemcimin gücünün 2 ekran kartını besleceginin düşüncesindeyim. Bu arada TV de monitör de 1080p.

VMware'a bir Windows daha kurun ardından bilgisayarınızı televizyona bağlayın VMware'ı televizyonun olduğu kısma attın bir de USB port çoğaltıcı alın ona da kardeşinizin ekipmanlarını bağlayın(kulaklık klavye mouse vb.) VMware otomatik hangi aygıtı sanal bilgisayara bağlayacağınızı seçtirtiyor böylece bilgisayarı iki kişi kullanmış olabilirsiniz.
VMware link(https://www.vmware.com/products/workstation-player.html)

Dosya Ekleri

• connections (1).png
    connections (1).png
    45,1 KB · Görüntüleme: 141
VMware'a bir Windows daha kurun ardından bilgisayarınızı televizyona bağlayın VMware'ı televizyonun olduğu kısma attın bir de USB port çoğaltıcı alın ona da kardeşinizin ekipmanlarını bağlayın(kulaklık klavye mouse vb.) VMware otomatik hangi aygıtı sanal bilgisayara bağlayacağınızı seçtirtiyor böylece bilgisayarı iki kişi kullanmış olabilirsiniz.
VMware link(https://www.vmware.com/products/workstation-player.html)
bunun için tek ekran kartı yeterlimi yoksa 2 adetmi olması lazım ?

Tek ekran kartı yeterli ayarlar kısmına geldiğinizde hangi donanımı ne kadar kullanıcağını ayarlayabiliyorsunuz.
Örneğin;
İşlemci: 1 CPU 8 Processor.
RAM: 4 GB.
Ekran kartı: VRAM 4 GB.
Kendi elinizle ne kadar sistem ayırdığınızı secebiliyorsunuz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-25 213050.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-25 213050.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Tek ekran kartı yeterli ayarlar kısmına geldiğinizde hangi donanımı ne kadar kullanıcağını ayarlayabiliyorsunuz.
Örneğin;
İşlemci: 1 CPU 8 Processor.
RAM: 4 GB.
Ekran kartı: VRAM 4 GB.
Kendi elinizle ne kadar sistem ayırdığınızı secebiliyorsunuz.

Sağ ol dostum teşekkürler buradan sana dönerim takıldığım bir şey olursa.

Ben teşekkür ederim.

Hocam simdi sistemi kurdum denemek içinde Left 4 Dead 2 kurdum 60 70 FPS verdi acaba ben bu PC'ye başka bir ekran kartı alsam o ekran kartının bütün gücünü o sanal PC'ye versem sadece mümkün mü açana yoksa bu tek ekran karti üzerinden mi çalışıyor 1 de işlemciyi tam yarı yarıya bölmek için kac çekirdek vermeliyim 4-4 mü 8-4 olarak mı ayarlamalıyım.

Hocam simdi sistemi kurdum denemek içinde Left 4 Dead 2 kurdum 60 70 FPS verdi acaba ben bu PC'ye başka bir ekran kartı alsam o ekran kartının bütün gücünü o sanal PC'ye versem sadece mümkün mü açana yoksa bu tek ekran karti üzerinden mi çalışıyor 1 de işlemciyi tam yarı yarıya bölmek için kac çekirdek vermeliyim 4-4 mü 8-4 olarak mı ayarlamalıyım.

(1)ekran kartını takmanız pek mümkün değil AMD CrossFire ile yapılabilir ama siz NVIDIA kullanıyorsunuz. Nvidainın SLI teknolojisi sadece aynı ekran kartıyla mümkün olur yanii RTX3070 daha almanız gerekir. (düzeltme yapayım her ekran kartı SLI desteklemez.)
(2)1 işlemciniz varsa 1, kaç Processor'ünüz varsa onun yarasını yazmalısınız.

Son düzenleme:
(1)ekran kartını takmanız pek mümkün değil AMD CrossFire ile yapılabilir ama siz NVIDIA kullanıyorsunuz. Nvidainın SLI teknolojisi sadece aynı ekran kartıyla mümkün olur yanii RTX3070 daha almanız gerekir. (düzeltme yapayım her ekran kartı SLI desteklemez.)
(2)1 işlemciniz varsa 1, kaç Processor'ünüz varsa onun yarasını yazmalısınız.

8 çekirdeğim var yani 1-4 olarak ayarlayacağım değil mi hocam.

Geri
Yukarı