Tek dünya tek para birimi

Mucosoft

Megapat
Makaleler
11
Günümüzde ülkeler farklı para birimlerini kullanıyor. Bu da bazı ülkelerin daha iyi olmasını sağlıyor.

Bana göre tek bir ekonomi olması lazım. Dünya aynı para birimini kullanmalı ve her ülke ortak kararlar alıp para basmalı, gerektiğinde ülkelere dağıtmalı. Bu sayede denge sağlanabilir. Örneğin her ülkede merkez bankası olacak ve her ülkenin belirli miktarda para basma yetkisi bulunacak. Örneğin nüfusa oranla yapılabilir.

Daha pek çok detay var, kısaca özet geçtim. Sizin düşüncelerinizi alalım.

Günümüzde ülkeler farklı para birimlerini kullanıyor. Bu da bazı ülkelerin daha iyi olmasını sağlıyor.

Bana göre tek bir ekonomi olması lazım. Dünya aynı para birimini kullanmalı ve her ülke ortak kararlar alıp para basmalı, gerektiğinde ülkelere dağıtmalı. Bu sayede denge sağlanabilir. Örneğin her ülkede merkez bankası olacak ve her ülkenin belirli miktarda para basma yetkisi bulunacak. Örneğin nüfusa oranla yapılabilir.

Daha pek çok detay var, kısaca özet geçtim. Sizin düşüncelerinizi alalım.
Bu iğrenç dünyada böyle bir şey asla olamaz. İnsan her zaman fazlasını isteyen bir varlık.

Maymundan 5 dakika önce doğmuş primatların düzen bozma girişimleri sonrasında güçlü ülkeler günümüz sistemine döneceklerdir.

Türkiye'nin 1 kilo altını Amerika'da da 1 kilo ise, bu ortak para birimidir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı