Tek fan RX 570 çok ısınır mı?

Hilmi0972

Hectopat
  • •R5 1600.
  • •8 GB 3200 MHz RAM.
  • •RX 570 ekran kartı
Sorum şu benim ekran kartım Sapphire'nin Pulse ITX 8 GB tek fan olan modeli.
Kimisi neden tek fanli aldın ilerde sıcaklık'tan yanar bozulur dedi, kimisi yanıp bozulcak olsa neden tek fanlı üretsinler bı sıkıntı olmaz öbür RX 570 lerden farklı çalışıyor bu Kart gibisinden bir şeyler dedi.
Kafama takıldı benim de.
Sizce bu tek fan olduğu için bir sıkıntı çıkarır mı, yoksa bı sorun olmaz mı ya da sorun çıkarırsa bu soruna herhangi bir çözüm öneriniz var mı?
Benim bundan önceki eski bilgisayarda Sapphire R7 250 tek fan modeli vardı çok oyun oynadım yazın her gün sabahtan akşama kadar açıktı ama 4 senedir bir sorun çıkarmadı bana.
Benim kuzenimde de GTX 1050 Ti Aero tek fanlı modeli var 2 senedir sorunsuz kullanıyorlar. Hatta ne zaman evlerine gitsem GTA 5'de açık bir şekilde duruyor oynamasalar bile yani yancak falan olsa o yanardı o ekran kartı da tek fan.
Ama başkalarına bu şekilde söylediğim zaman da o NVIDIA bu AMD bu yanar falan diyorlar benimde artık kafama takılmaya başladı sizce sorun çıkarır mı çıkarmaz mı?
Bu arada kartı iade edemem çünkü 14 gün iade süreci doldu teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • •R5 1600.
  • •8 GB 3200 MHz RAM.
  • •RX 570 ekran kartı
Sorum şu benim ekran kartım Sapphire'nin Pulse ITX 8 GB tek fan olan modeli.
Kimisi neden tek fanli aldın ilerde sıcaklık'tan yanar bozulur dedi, kimisi yanıp bozulcak olsa neden tek fanlı üretsinler bı sıkıntı olmaz öbür RX 570 lerden farklı çalışıyor bu Kart gibisinden bir şeyler dedi.
Kafama takıldı benim de.
Sizce bu tek fan olduğu için bir sıkıntı çıkarır mı, yoksa bı sorun olmaz mı ya da sorun çıkarırsa bu soruna herhangi bir çözüm öneriniz var mı?
Benim bundan önceki eski bilgisayarda Sapphire R7 250 tek fan modeli vardı çok oyun oynadım yazın her gün sabahtan akşama kadar açıktı ama 4 senedir bir sorun çıkarmadı bana.
Benim kuzenimde de GTX 1050 Ti Aero tek fanlı modeli var 2 senedir sorunsuz kullanıyorlar. Hatta ne zaman evlerine gitsem GTA 5'de açık bir şekilde duruyor oynamasalar bile yani yancak falan olsa o yanardı o ekran kartı da tek fan.
Ama başkalarına bu şekilde söylediğim zaman da o NVIDIA bu AMD bu yanar falan diyorlar benimde artık kafama takılmaya başladı sizce sorun çıkarır mı çıkarmaz mı?
Bu arada kartı iade edemem çünkü 14 gün iade süreci doldu teşekkürler.
GTX 1050 Tİ TDP değeri düşük ısınmaz. RX 570 ITX PULSE modeli ise TDP değeri yüksek hemde tek fan rahatlıkla 70-75 derecede dolaşır.

Kasa hava akışı iyiyse sıkıntı olmaz. Eğer dersenizki biraz sesli olsun ama ısınmasın o zaman özel fan profili ayarlayarak sıcaklığı biraz daha düşürebilirsiniz. Ayrıca yanar tarzı şeylere inanmayın bu kartların belli sıcaklık sınırları var o dereceye ulaştıklarında kendilerini kapatıyorlar o yüzde yanma öyle kolay olan bir şey değil.

Yanma ve ısıdan bozulma durumu söz konusu olamaz ama çok ısınırsa daha fazla ısınmamak için hızını düşürecektir.
İsterseniz MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklıklara bakabilirsiniz. 80 dereceyi geçmiyorsa bir zararı olmaz.

Dediğiniz diğer tek fanlı kartlar düşük güçte olduğu için tek fan da yeterlidir ama RX 570 daha fazla güç tükettiği için tek fan ucu ucuna yetecektir.

Hocam o ekran kartını bende kullanıyorum. GTA 5 gibi ağır oyunlarda en fazla 78% oluyor, daha fazlasını da görmedim. O kartın verdiği her değer gerektiği gibi.

1660'ı referans aldım. 5700 de de adam gibi blok yok. Asus'a para veresiye gider, referans kart alırım. En azından daha nadir ve güzel duruyor.
ASUS TUF RX 5700 VE RX 5700 XT blok var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ortalama 60-70 derecede dolaşıyor.

Geri
Yukarı