Tek fanlı 3050 ısınır mı?

şahin123456

Hectopat
Daha fazla  
Görseldeki kartı alacağım. Tek fanlı diye emin değilim. Bu kart ısınır mı? Elimde ASUS ROG STRIX 3 fanlı V1 modeli 3060 ile takas edeceğin üzerine 4000 TL para alacağım.

Dosya Ekleri

• IMG-20220719-WA0001.jpg
    IMG-20220719-WA0001.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 89
Ben 6700XT çift fanlı kullanıyorum MSI o bile ısınıyor bence böyle kartları tek fan uzun vadede verimli soğutmaz yaz aylarında hele ki bir de kasanın içindeki hava akışı çok önemli diye düşünüyorum.

Ben 6700XT çift fanlı kullanıyorum MSI o bile ısınıyor bence böyle kartları tek fan uzun vadede verimli soğutmaz yaz aylarında hele ki bir de kasanın içindeki hava akışı çok önemli diye düşünüyorum.
RX 6700 XT'nin gücüyle bu kartın gücü bir mi? Birde Mech modeliyse zaten giriş seviye bir model ısınması normal.

Görseldeki kartı alacağım. Tek fanlı diye emin değilim. Bu kart ısınır mı? Elimde ASUS ROG STRIX 3 fanlı V1 modeli 3060 ile takas edeceğin üzerine 4000 TL para alacağım.

İnternettte test videoları var, o videolarda gördüğüm kadarıyla 65-66 dereceyi geçmemiş maksimum yük altında ama test yapılırken kullanılan sistem uzay montaj mı, nasıl bir kasa kullanılıyor vs. bunları bilmiyoruz. Testlerdeki değerleri iyi, zaten güç tüketimi düşük olan bir kart fazla ısınmayacaktır. Takas kötü.

Tek fanlı olsada çok aşırı ısınmaz. Yaz aylarında 6-7 derece artış olur. Kasanın hava akışına göre o kadar ama bence kötü bir takas yapıyorsun.

Geri
Yukarı