Tek HDMI girişi ile 2 monitör kullanma

Cikolatali Helva

Hectopat
Yer
Castle Wolfenstein
Daha fazla  
Elimde şu an da iki monitör var ve ikisini de kullanmak istiyorum. Lakin bilgisayarımda yalnızca tek bir HDMI girişi var. Bilgisayarımda ki VGA girişi de çalışmadığı için HDMI'yı VGA'ya dönüştüren bir adaptör kullanmam da imkansız.

Ayrıca hayır HDMI çoklayıcı tarzı aletler de işe yaramaz. Çünkü bilgisayarımdan iki farklı görüntünün çıkması lazım. HDMI çoklayıcılar tek monitör üzerinde iki farklı görüntü sağlamasını yarıyor diye biliyorum.

Ancak aklıma bir fikir geldi. İnternette HDMI'ı USB girişine çeviren adaptörler gördüm. bu tarz bir alet kullanmam işimi görür mü?

Şimdiden teşekkürler.

Eğer görüntü destekleyen TYPE-C varsa diyeceğim ama VGA girişli bir sistemde Type-c olması çok zor ihtimal. Yani teknik ve teknolojik olarak şu anda tek bir HDMI çıkışıyla sadece tek bir görüntüyü ancak iki ekrana birden yansıtabilirsin.

Varsa, ekran kartının modeli ne? Eğer ekran kartın yoksa, anakartın modelini belirt. Ona göre yardımcı olmaya çalışalım. Ama tam olarak marka ve modellerini belirt.

GTX 1650'lerin hepsinde Displayport vardır diye tahmin ediyorum. Evet bu koşullarda, linkteki adaptör gibi bir ürün ile istediğiniz şeyi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı