Tek HDMI girişli laptopa 2 monitör nasıl bağlanır?

Orhan00

Femtopat
Daha fazla  
Acer Nitro 5 laptopum var. Çift monitör kullanmak istiyorum fakat laptopumda tek HDMI girişi var. HDMI çoklayıcı falan aradım ama bulamadım ya da çok pahalıya vardı.
Monitörlerimden biri Gigabyte G24F-2 diğeri Samsung CRG5.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte ve Samsung'ta da DP portu var fakat benim laptopumda DP portu yok. Yapacağım tek şey MUX Switch'i kapatıp USB C to HDMI dönüştürücü almak olacak sanırım. Sence başka bir yolu var mı?

Acer Nitro 5 AN515-58.

Type-C portu DP destekli. NVIDIA Denetim Masası'ndan PhysX yapılandırması sekmesine girip oradan bakabilirsiniz. Birini DP birini de HDMI üstünden bağlayabilirsiniz fakat iGPU üstüne port varsa ve MUX açarsanız port çalışmaz iGPU kapanınca.

Type-C portu DP destekli. NVIDIA Denetim Masası'ndan PhysX yapılandırması sekmesine girip oradan bakabilirsiniz. Birini DP birini de HDMI üstünden bağlayabilirsiniz fakat iGPU üstüne port varsa ve MUX açarsanız port çalışmaz iGPU kapanınca.

Hocam bende DP kablosu yok. 2 monitörün de HDMI kablosu var. Type-C to HDMI dönüştürücü alıp taksam işe yaramaz mı?

Hocam bende DP kablosu yok. 2 monitörün de HDMI kablosu var. USB C to HDMI dönüştürücü alıp taksam işe yaramaz mı?

Sanırım direkt bir ucu Type-C bir ucu DP olan kablo varmış. Onu mu alayım sadece.

Sanırım direkt bir ucu Type-C bir ucu DP olan kablo varmış. Onu mu alayım sadece.

2 monitör kullanmak istiyorsanız evet, bir ucu Type-C ve diğer ucu DP kablo ile kullanabilirsiniz.

Rica ederim. Dediğim yere girip baktınız mı? Benimle de paylaşırsanız sevinirim ekran görüntüsünü. MUX kullanıyorsanız problem olmasın, kontrol edelim. Portlardan biri iGPU üstüne bağlı gibi hatırlıyorum.

Rica ederim. Dediğim yere girip baktınız mı? Benimle de paylaşırsanız sevinirim ekran görüntüsünü. MUX kullanıyorsanız problem olmasın, kontrol edelim. Portlardan biri iGPU üstüne bağlı gibi hatırlıyorum.

Hemen açıp bakıyorum hocam fakat MUX Switch'i kendim NitroSense üzerinden kapadım mecburen. O yüzden kapalı yani.

Neden kapattığınızı anlamadım, biliyorsunuz CPU temelli oyunlarda bayağı etkili bir teknoloji.

Çünkü açıkken Type-C portunu devre dışı bırakıyor hocam.

1713221417069.png

Dediğiniz yer burası mı? Bir şey anlayamadım buradan.

Yeni konular

Geri
Yukarı