Tek Jacklı Laptoplara Harici Mikofon Nasıl Takılır?

Uraniumhazee

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşımın bir laptopu var. Asus x554l.

Bu bilgisayarda tek çıkış var. Yani normalde mikrofon ve ses girişi olur. Bunda 1 adet. Birkaç hem kulaklık, hem mic olan aparat denemiş ancak hiçbirinde mikrofon çalışmamış. Acaba ne yapması lazım ki, tek jack ile hem ses alsın hem mikrofon çalışsın.

Teşekkürler.

Mikrofon ve kulaklık girişi çoklayıcısı satın alman gerek. Bende de laptop var ve kendim kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve henüz bir sorun çıkmadı. Bu tarz bir üründü ben aldığımda 10 TL idi.

USB ses kartları var, USB girişinden takıyorusun sana 2 jack veriyor, onlara bakabilirsin. Hatta bende de bir tane var, öyle boşta duruyor, istersen verebilirim.
Benim laptop'da da tek jak girişi var, bu aparat ile hem kulaklık hem de mikrofonu aynı anda kullanabiliyorum.
Elindeki mikrofonu satıp, USB mikrofon alsın, en temiz çözüm.
Mikrofon ve kulaklık girişi çoklayıcısı satın alman gerek. Bende de laptop var ve kendim kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve henüz bir sorun çıkmadı. Bu tarz bir üründü ben aldığımda 10 TL idi.

Geç bir cevap olacak ama arkadaşım usb aparatı almış. Usb takınca 2 jack girişi veriyor.
Ancak işe yaramadığını söyledi. Bunun sebebi ne olabilir?

Laptop algılamıyor olabilir.
Driver sorunu olmuş olabilir.
Aynı anda dış jack ve çoklayıcı kullanamıyorsun bu USB şeysi cihazın kendi girişlerini devre dışı bırakıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı