Tek kart ile mining ne kadar mantıklı?

• Konuyu başlatan nemo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 3B

nemo

Hectopat
Sadece kendim için sormuyorum, bu konuyu tartışalım istiyorum. Madencilik işine hiç girmemiş ve elinde bir kartı olan çok insan vardır, onlara da bir rehber olur yazdıklarınız.
Tek kart ile mining yapmak mantıklı mıdır sizce? Düşünceleriniz?

Nasıl bir kart olduğuna bağlı, mümkünse 2 ve fazlası daha iyi olabilir. GTX 1650Super için araştırdığımda sanırım günlük 7₺ kazanç edebiliyormuşum. Gereksiz yere günlük 7₺ için kartı yormaya gerek yok diye düşündüm.

Eğer harcadığın enerjinin üstüne para koyabiliyorsan yapılmaması için bir sebep yok. Ben 2060 ile bilgisayardan her ofis işi yapacağımda kazım yapmıştım. O zamanlar mantıklıydı aylık elime 200 tl gibi bir rakam geçmişti. Şimdi harcadığım elektriğe değmeyecek kadar gelir bıraktığı için yapmıyorum mesela.

Peki 6600 XT değer mi? Kazanç bakımından değil de yıpranma bakımından soruyorum. 45w gibi bir değerle hot spot sıcaklığı 50 ler de gezerken yıpranma ihtimali çok uzak gibi görünüyor ama yine de çekiniyor insan.

O da değer en azından güç tüketimi aşırı düşük oradan kazanıyor. Günlük ne kazandırır tam hesaplamadım ama Ethereum, Raven vb. yine 15-20 getirir diyorum.

Çok kartlı miningde kartların diğer kartların varlığından haberi yok. Tek kartla değmez ise çok kartla da değmez. Çok kartla değiyor ise tek kartla da değer.

Bir kartın günlük 10TL getirmesi ile aynı karttan 10 tane alıp günlük 100TL getirmesi de aynı şey. Aynı kart hala günlük 10TL getiriyor.

@nemo
Bu yeğenimin bilgisayarı, babasını sıkıştırıyordu telefon al bana diye, dedim madem Rx580 8gb kartın var, rust oynamayı bırak da kendi telefonunu kendin al. 6 ay sabredebilirse babasının desteğiyle orta halli bir telefon alabilir artık. Bu gözle bakabilirsiniz.

(bu 7 günlük kazım değeridir, bu mesajın yazıldığı an itibariyle ekranda yazan eth yuvarlak hesap 15 dolar, 130 TL etmektedir. hasbelkader 10 yıl sonra bu mesajı görenler "tutsaydı milyonerdi diyebilirler :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211017-182650_Chrome.png
    Screenshot_20211017-182650_Chrome.png
    119,4 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı