Tek modül 8 GB RAM'i 2x16+1x8 şeklinde yüksetme

Bütçe
1200TL

wolfhan1

Hectopat
Daha fazla  
ASUS H170M-PLUS anakart.
Intel i5 6500 işlemci.
ASUS Dual GTX 1060 ekran kartı.
Hazırda kullandığım Kingston 8 GB 2133MHz CL15 RAM mevcut ama ben bu RAM'i 2x16 şeklinde yükseltmek istiyorum. Piyasada 2133MHz RAM'larda kinston bulamadım, bulduğum markalar da pek tanıdık gelmiyor o yüzden güvenemedim. Kingston 2x16 2400MHz RAM buldum bununla birlikte eski RAM'imi kullanabilir miyim? ya da başka marka 2x16 RAM öneriniz var mı? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS H170M-PLUS anakart.
Intel i5 6500 işlemci.
Hazırda kullandığım Kingston 8 GB 2133MHz CL15 RAM mevcut ama ben bu RAM'i 2x16 şeklinde yükseltmek istiyorum. Piyasada 2133MHz RAM'larda kinston bulamadım, bulduğum markalar da pek tanıdık gelmiyor o yüzden güvenemedim. Kingston 2x16 2400MHz RAM buldum bununla birlikte eski RAM'imi kullanabilir miyim? ya da başka marka 2x16 RAM öneriniz var mı? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
2x16 gereksiz olacaktır.

ASUS H170M-PLUS anakart.
Intel i5 6500 işlemci.
Bulduğun diğer markaları belirt, ona göre tavsiye verir insanlar. Bir de normal ram hızından yüksek ram takarsan, düşük olan hangisi ise onun hızında çalışacaktır.

Hocam, 40 GB RAM ile ne yapacaksınız? 2X16 alın tamam. Daha sonra 8 GB olanı satın gitsin. Farklı RAM ile uğraşmayın.

2x16 gereksiz olacaktır.
SolidWorks AutoCAD tarzı programlar kullandığım için karmaşık çizimlerde ram yetmiyor.
Kingston, Corsair, G.Skill gibi markalar dışındakiler beni biraz korkutuyor sorun yaşar mıyım diye.
Hocam, 40 GB RAM ile ne yapacaksınız? 2X16 alın tamam. Daha sonra 8 GB olanı satın gitsin. Farklı RAM ile uğraşmayın.
SolidWorks AutoCAD tarzı programlar kullandığım için 8gb ram yetmiyor birde tek modül olduğu için darboğaz da yapıyor sanırım. 2x16 gayet yeterli olur ama hazır elimde 8gb varken sorun çıkartmayacaksa satmak yerine onu da kullansam daha iyi olur bence.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı