Tek pakette hem domain hem SSL veren hoster önerisi

Daha fazla  
Tek pakette hem domain hem de SSL veren, tavsiye edebileceğiniz bir kurum var mı acaba? Fiyatlar ne kadar uygun olursa o kadar iyi tabii ki.
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wix altyapısını tercih edebilirsin. Domain, hosting ve SSL sertifikası gibi temel özelliklerin hepsi dahil bir paket sunuyor. Yıllık olarak 1200₺ gibi bir fiyata ödeme altyapılı site kurabilir veya yine yıllık 420₺ gibi daha uygun bir fiyata kurumsal sade bir site kurabilirsin. Kullanımı da gayet basit sürükle bırak şeklinde.

Wix altyapısını tercih edebilirsin. Domain, hosting ve SSL sertifikası gibi temel özelliklerin hepsi dahil bir paket sunuyor. Yıllık olarak 1200₺ gibi bir fiyata ödeme altyapılı site kurabilir veya yine yıllık 420₺ gibi daha uygun bir fiyata kurumsal sade bir site kurabilirsin. Kullanımı da gayet basit sürükle bırak şeklinde.
Evde bi apu pc var onu server olarak kullanıcam da bana domain ve ssl lazım açıkçası. Sadece domain ve ssl olan yok mu? Ekstradan host için para vermek istemiyorum da.

Son düzenleme:
SSL domain ile değil hosting ile birlikte verilir. Oda zaten ücretsiz olan letsencrypt. Sende ücretsiz kullanabilirsiz veya cloudflare kullanarakda ssl kullanımını bedavaya getirebilirsin.

Şimdi cloudflare veya letsencrypt sitelerinden mi alınmalı domain?
Hocam konulara çok yabancısınız sanırım, domaini nerede uyguna bulursanız orada alın. Cloudflare ve letsencrypt servislerini araştırın. Bu ikisi farklı şeyler hangisi kolayınıza geliyorsa onu kullanabilirsiniz. Letsencrypt ücretsizdir ama ssl yenileme gerektirir. Cloudflare ücretsizdir nameserver bilgilerinizi buraya yönlendirirsiniz ve ücretsiz ssl hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Hocam konulara çok yabancısınız sanırım, domaini nerede uyguna bulursanız orada alın. Cloudflare ve letsencrypt servislerini araştırın. Bu ikisi farklı şeyler hangisi kolayınıza geliyorsa onu kullanabilirsiniz. Letsencrypt ücretsizdir ama ssl yenileme gerektirir. Cloudflare ücretsizdir nameserver bilgilerinizi buraya yönlendirirsiniz ve ücretsiz ssl hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.
Evet biraz yabancıyım. Domain'i natro'dan aldım.

IIS üzerinden bağlayıcıları ekledim ns1 ve ns2'yi kastediyorum ancak modemim üzerinden port yönlendirmem gerekiyor sanırım. Onu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Dün sitemin ismini yazınca url kısmına,( modem port yönlendirme yapmadan) natro'nun bi ekranı geldi sunucu pc'sinde. Sonra bi html dosyası ekledim ve tekrar başlattım bu sefer hiçbir ekran gelmedi, ulaşılamadı gibi bir ekran geldi. Biraz araştırmam lazım bu işleri ancak ihtiyacıma uygun bir makale, video vs. bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz bir yol vs. var mı öğrenmem için? Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı