Tek pini bozuk RAM kullanmak sorun olur mu?

windy150

Centipat
Arkadaşlar bende Crucial 4 GB 1600MHz RAM var ve 1 pini yok sorunsuz şekilde çalışıyordu. 1 pini olmamasına rağmen yani toplam bellek 4 yazıyordu yine de. Ben RAM'leri ters taktım sanırım. Tekrar taktıkdan sonra bilgisayar açılmadı, ekrana görüntü gelmiyor. Fanlar dönüyor, 1 dakika kadar sonra bir rdaha açılıp kapanıyor. Kısaca anakartı yaktı veya RAM slotlarını bozdu. Yeni anakart alacağım, bu RAM'i kullanmam ne kadar mantıklı olur? Ve sorunun temeli için ne düşünüyorsunuz

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bende Crucial 4 GB 1600MHz RAM var ve 1 pini yok sorunsuz şekilde çalışıyordu. 1 pini olmamasına rağmen yani toplam bellek 4 yazıyordu yine de. Ben RAM'leri ters taktım sanırım. Tekrar taktıkdan sonra bilgisayar açılmadı, ekrana görüntü gelmiyor. Fanlar dönüyor, 1 dakika kadar sonra bir rdaha açılıp kapanıyor. Kısaca anakartı yaktı veya RAM slotlarını bozdu. Yeni anakart alacağım, bu RAM'i kullanmam ne kadar mantıklı olur? Ve sorunun temeli için ne düşünüyorsunuz
1. Olarak RAM i nasıl ters takabildin?
RAM i stress testine sokman gerekirdi. Kullanmamanı öneririm. Sürekli mavi ekran alabilirsin.

Son düzenleme:
ramimde sorun olmamasını şöyle söyleyebilirim kötü bir ddr3 sistemde denedim rami çalışıyor
ters takmaktan kastım ise zorladım görmedim. ben bir ara başka bir ekran kartı aldığımda da ekran sorununu yaşadım çözmek için format attım hddye işe yaratmıştı. derseniz ki farklı bi çözümü vardır boşuna dosyaların gitmesini istemiyorum

ramimde sorun olmamasını şöyle söyleyebilirim kötü bir ddr3 sistemde denedim rami çalışıyor
ters takmaktan kastım ise zorladım görmedim. ben bir ara başka bir ekran kartı aldığımda da ekran sorununu yaşadım çözmek için format attım hddye işe yaratmıştı. derseniz ki farklı bi çözümü vardır boşuna dosyaların gitmesini istemiyorum
Çalışması yetmez. RAM i test ediniz.
Tekrar taktıkdan sonra bilgisayar açılmadı, ekrana görüntü gelmiyor.
Sorunlu parçayı doğrudan yazıyla anlayamayız.
ben bir ara başka bir ekran kartı aldığımda da ekran sorununu yaşadım çözmek için format attım hddye işe yaratmıştı.
Ekran sorunu dediğiniz konu nedir? Görüntü hiç gelmiyor ise ekran kartı ya da anakart da sorun vardır. Görüntü yokken format atamazsınız ki.

Ekran sorunu dediğiniz konu nedir? Görüntü hiç gelmiyor ise ekran kartı ya da anakart da sorun vardır. Görüntü yokken format atamazsınız ki.

şu ekran kartı olayı farklı bir mevzu oneboard takınca görüntü geliyordu artık ondada gelmiyor 1 dakika boyunca dönüyor kapanıyor açılıyor 1 kere res atıyor sonra bir daha yeniden başlatmıyor. biosada ulaşamıyorum hiç açılmıyor orası
Konunun resmi ;
Anakart ile RAM'in resimlerini atar mısın?
altdaki sohbete yolladım rami anakart casper lga 1150

Test etmekden kastınız ramin bilgisayarı Windowsu görücek şekile kadar açması mı rami farklı bir. sistemde denedim bilgisayar açılmıştı

Dosya Ekleri

• 1580817687938-521893011.jpg
    1580817687938-521893011.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
şu ekran kartı olayı farklı bir mevzu oneboard takınca görüntü geliyordu artık ondada gelmiyor 1 dakika boyunca dönüyor kapanıyor açılıyor 1 kere res atıyor sonra bir daha yeniden başlatmıyor. biosada ulaşamıyorum hiç açılmıyor orası
Konunun resmi ;

altdaki sohbete yolladım rami anakart casper lga 1150

Test etmekden kastınız ramin bilgisayarı Windowsu görücek şekile kadar açması mı rami farklı bir. sistemde denedim bilgisayar açılmıştı
Anakart arızası olabilir onboard da gelmiyor ise.
Windows un kendi uygulaması var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart arızası olabilir onboard da gelmiyor ise.
Windows un kendi uygulaması var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben yeni anakart alınca eski parçalarımı kullansam rami özellikle yine anakartın yanması gibi vs
şeyler yaşarmıyım 1 pini yokken eskiden çalışıyordu özet olarak yine aynı şekilde kullansam bir sorun olur mu sizce

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı