Tek RAM takınca fanlar dönüyor ama monitöre görüntü gelmiyor

rutt

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. 2X 8 GB 2666MHz RAM almıştım, 1 adet 8 GB RAM kullanıyordum eski diye marka değiştim ve yenilerini aldım. Teker teker taktıgımda ikisi de çalışıyordu fakat monitöre ve klavyeye görüntü falan gelmiyordu. Çift RAM taktıgımda ise fanlar 2 saniye sürmeden dönüyor duruyor dönüyor duruyor sürekli ve anakart BIOS güncellemesi en son 2017 de yapılmıştı. Yeni anakart takıp denemiştim o anakartta ise Power tusuna bastıgımda hiç acılmıyor idi. Onu iade ediyorum almalarını beklıyorum. Şu an ne yapmam lazım bu sorun için?

RAM'leri ikisini aynı anda farklı slotlara takın. Eğer olmazsa RAM'lerin sarı kısımlarını silgi ile silip tekrar takmayı deneyin.

Elinde 3. bir RAM varsa ve o iki RAM özdeş özelliklerdeyse 3. bir ram tak. Onunla görüntü alıp sonrasında elindeki iki RAM'i takabilirsin.

Elinde 3. bir RAM varsa ve o iki RAM özdeş özelliklerdeyse 3. bir RAM tak. Onunla görüntü alıp sonrasında elindeki iki RAM'i takabilirsin.

Sistem çalışırken RAM takmasını mı öneriyorsun?

(Yanlış anladın dostum. Sistem elektrik almışken RAM takmasını mı öneriyorsun şeklinde sormalıydım 2. anlamına yorabileceğin aklıma gelmemişti. Kelimeler garip şeyler çok anlamlılık anlaşılmayı zorlaştırıyor bazen)
@Claiser

Gerçi RAM konuları da çok anladığım konular değil bu mesajınızı görünce garibime gittiği için sormuştum.

Son düzenleme:
Sistem çalışırken RAM takmasını mı öneriyorsun?
Adamın makinesinin çalıştığını zaten biliyorum. Adamın monitörüne görüntü alamamasına RAM kısadevresi deniyor. (Aslında makine görüntü verebiliyor.) 3. RAM'i satın almak için değil o kısadevreyi hemen çözebilmesi için takmasını istedim.

Ben de onun üstüne senin dediklerini yanlış anladım ama klasik bilgi değil mi yahu bu, elektrik varken bileşen takılmaz zaten bilgisayara. (Bilmeyen kaldı mı?)

Son düzenleme:
Elinde 3. bir RAM varsa ve o iki RAM özdeş özelliklerdeyse 3. bir ram tak. Onunla görüntü alıp sonrasında elindeki iki RAM'i takabilirsin.
dostum eskisini tek başına takıp denedim ondada görüntü gelmedi kasadakı fanlar dönüyordu ama

Adamın makinesinin çalıştığını zaten biliyorum. Adamın monitörüne görüntü alamamasına RAM kısadevresi deniyor. (Aslında makine görüntü verebiliyor.) 3. RAM'i satın almak için değil o kısadevreyi hemen çözebilmesi için takmasını istedim.

Ben de onun üstüne senin dediklerini yanlış anladım ama klasik bilgi değil mi yahu bu, elektrik varken bileşen takılmaz zaten bilgisayara. (Bilmeyen kaldı mı?)

RAM'leri ikisini aynı anda farklı slotlara takın. Eğer olmazsa RAM'lerin sarı kısımlarını silgi ile silip tekrar takmayı deneyin.
öylede denedim temizleyip güzelce yinede olmadı

Daha önceden BIOS ayarlarından RAM frekansıyla oynadıysanız eski halıne getirip deneyin

Yeni konular

Geri
Yukarı